Олександрівська для можновладців і заражені медики: Чому Україні загрожує коронавірусна катастрофа

Наразі в Україні зареєстровано 113 випадків зараження коронавірусом, але вже на цьому етапі очевидні помилки у системі надання допомоги

Журналіст відділу "Життя"
Олександрівська для можновладців і зараж…

Так, одним з ключових центрів для надання допомоги хворим з Covid 2019 стала Олександрівська лікарня столиці, де наразі перебуває приблизно 30 пацієнтів. При цьому, на офіційному сайті установи зазначається, що інфекційне відділення клініки розраховане на 32 людей. Як розповів лікар Олександрівської лікарні Києва Олександр Васильєв виданню Obozrevatel, медичну установу перепрофілювали і ЛОР-відділення, де є ще 60 ліжок, прийматиме інфекційних хворих. Втім, навіть з цим розрахунком остаточна місткість закладу видається доволі скромною.

У лікарню звозять не тільки киян, а й представиків різних гілок влади з інших регіонів. Так, в Олександрівську відвезли одеського прокурора, який прилетів з Єгипту. Чоловік протягом 10 днів не відчував жодних симптомів, а потім у нього підскочила температура. При цьому віце-мер Одеси Павло Вугельман запевняв, що пацієнт тривалий час не був в Одесі і працює в іншому місті. Але, як повідомляє "Думская", прокурор був присуднім на засіданнях Приморського районного суду Одеси 13, 16 і 20 березня. 

І при цьому одесита з підозрою на коронавірус чомусь везуть в Київ, перетворюючи Олександрівську на таку собі "лікарню для партноменклатури", ну прямо як в радянські часи. На подібні архаїзми можна було б закрити очі, але потім такий підхід може призвести до колапсу у самій столиці. Адже, якщо займуть всі "престижні" ліжка – а наразі коронавірус активно діагностують у можновладців, бо саме вони найчастіше їздять за кордон і є дуже мобільними, – столичних хворих буде ніде лікувати. Спершу, звісно, залишаться переобладнані лікарні на кшталт Національного інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова, потім – доведеться везти киян у Білоцерківську інфекційну лікарню, куди мали відправити коронавірусного нардепа Шахова замість Олександрівської, або ж заклад взагалі в іншій області. У підсумку – хаос і втрачений час, який у розпал епідемії може коштувати дуже дорого. 

З браком ліжок у розпал епідемії вже зіштовхнулися в інших країнах. Так, в Мілані взялися за тиждень збудувати нову спеціалізовану лікарню для заражених Covid-19.

В Ухані лікарня Лейшеншан стала другим медичним закладом, збудованим для терапії пацієнтів з коронавірусом. Шпиталь звели за 10 днів, а розрахований він на 1600 ліжок. 

Втім, те, що виявляється реальністю у індустріально розвиненому Китаї для України – фантастика. Хоча ідеї в наших владних мужів по будівництву лікарні вже з'являються. Мабуть, слава московського мера Собяніна не дає покою. Але в наших умовах надзвичайно важливою стає організованість процесів. 

Зараз українці вже обмірковують варіант "а що, як на всіх не вистачить місць". Зокрема, митрополит Епіфаній оголосив, що Православна церква України готова за потреби надати свої приміщення для розміщення хворих на коронавірус, а її служителі вже почали готувати до цього приміщення по всій країні. 

Але у порівнянні з проблемою "лікувати ніде" видається питання "лікувати нікому". Адже вже у преші дні епідемії українські медики підхоплюють хворобу або йдуть на вимушену самоізоляцію. Так, у Херсоні на карантин відправили цілу бригаду швидкої, яка прибула на виклик до чоловіка з температурою без захисних костюмів. В Івано-Франківську коронавірусом інфікувалися дві медсестри. Вони контактували з 56-річною пацієнткою, яку не вдалося врятувати. В Радомишлі на карантині частина персоналу лікарні, який контактував з першою померлою від вірусу в Україні. І це тільки початок. Як нещодавно розповіла Depo.ua киянка Єлизавета Романчук, навіть в Олександрівській лікарні із засобами захисту лікарів є проблеми. Що вже говорити про регіони. 

Читайте також: "Тікайте звідси": Інтерв‘ю з киянкою, яка потрапила в Олександрівську лікарню з підозрою на коронавірус

Себто, можна припустити, що при дотримання правил безпеки медики мають доволі умовне уявлення. І якщо двоє інфікуються від однієї жінки, масштаби проблеми за наявності десятків, сотень або тисяч хворих уявити важко. 

Наприклад, в Іспанії наразі інфікувалися близько 4 тис. медиків. І там ситуація ще не досягла свого піку. В нас пік захворюваності коронавірусом по країні приблизно очікують ближче до Великодня. Більшість країн залучає до боротьби з інфекцією інтернів і студентів медичних вишів. Наразі МОЗ звернулося з аналогічним закладом до майбутніх лікарів України. 

Студентів-медиків V–VI курсу та лікарів-інтернів закликають долучитися до волонтерської роботи з випадками Covid-19 або підозрами на коронавірус. Те, що до таких заходів вдаються вже зараз, а не коли людські ресурси вичерпані, дещо заспокоює. Але при цьому недбале ставлення до ризиків ще на початку епідемії загрожує катастрофою. Адже кількість студентів медичних або ж навіть дотичних до медичних вишів далеко не безмежна. А за статистикою 6-місячної давнини, в нас брак лікарів та медсестер був вражаючий понад 100 тисяч. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme