Окупанти Криму заважають вивчати кримськотатарську та українську мови

Кримські "депутати" відхилили поправки з обов'язкового вивчення кримськотатарської та української мов

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на сайт так званої "держради" Криму.

Після тривалих обговорень депутати ухвалили рішення "запропоновані поправки відхилити, закріпивши тим самим вільний і самостійний вибір батьками та учнями необхідності вивчення державних мов республіки".

"Тільки такий шлях призведе до міжнаціональної злагоди та розвитку національних мов Криму", - сказав "голова профільного комітету" Володимир Бобков.

Він запропонував створити спільно з депутатами парламентського Комітету з питань міжнаціональних відносин робочу групу для розробки програми з розвитку національних мов у Криму.

Раніше віце-спікер Криму Ремзі Ільясов вніс на розгляд "держради" Криму законопроект "Про функціонування державних мов та інших мов у Республіці Крим". Кримськотатарську та українську мови, як і російську, він пропонував зробити обов'язковими для вивчення в освітніх установах республіки.

Громадські діячі заявляли, що після того, як Крим опинився під контролем Росії, у школах півострова спостерігається нерівномірний розподіл годин на вивчення державних мов. В той час коли російській мові приділяють 5, а при шестиденній системі навчання - 6 годин на тиждень, кримськотатарська та українська мови викладаються як факультатив або взагалі не вивчаються.