Окупанти Криму заважають вивчати кримськотатарську та українську мови

Кримські "депутати" відхилили поправки з обов'язкового вивчення кримськотатарської та української мов
Depo.Влада
15 червня 2015 16:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на сайт так званої "держради" Криму.

Після тривалих обговорень депутати ухвалили рішення "запропоновані поправки відхилити, закріпивши тим самим вільний і самостійний вибір батьками та учнями необхідності вивчення державних мов республіки".

"Тільки такий шлях призведе до міжнаціональної злагоди та розвитку національних мов Криму", - сказав "голова профільного комітету" Володимир Бобков.

Він запропонував створити спільно з депутатами парламентського Комітету з питань міжнаціональних відносин робочу групу для розробки програми з розвитку національних мов у Криму.

Раніше віце-спікер Криму Ремзі Ільясов вніс на розгляд "держради" Криму законопроект "Про функціонування державних мов та інших мов у Республіці Крим". Кримськотатарську та українську мови, як і російську, він пропонував зробити обов'язковими для вивчення в освітніх установах республіки.

Громадські діячі заявляли, що після того, як Крим опинився під контролем Росії, у школах півострова спостерігається нерівномірний розподіл годин на вивчення державних мов. В той час коли російській мові приділяють 5, а при шестиденній системі навчання - 6 годин на тиждень, кримськотатарська та українська мови викладаються як факультатив або взагалі не вивчаються.