ОБСЄ просять звернути увагу на переслідування українців у Росії

Віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко просить верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс звернути увагу на проблему українців, що зазнають переслідувань на території Російської Федерації на основі абсурдних звинувачень
Depo.Влада
2 листопада 2015 14:31
ФОТО: depo.ua

Про це Кириленко сказав під час зустрічі з Торс, повідомили УНІАН у Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.

Кириленко висловив переконання, що затримання співголови громадської організації "Українці Москви" Валерія Семененка разом з обшуками у будівлі Бібліотеки української літератури в Москві та арештом директора бібліотеки Наталії Шаріної свідчить про продовження переслідувань у Росії представників української меншини.

"Відбуваються арешти представників української меншини в Москві. Бібліотека української літератури в Москві припинить свою діяльність під абсолютно надуманим приводом. У Росії немає жодного видання українською мовою, жодного телеканалу чи радіостанції, які б фінансувались російським урядом, враховуючи той факт, що в Росії живе понад вісім мільйонів українців, які мають громадянство РФ. Я просив би пані Верховного Комісара приділити увагу цій проблемі", - сказав Кириленко.

Також, згідно з повідомленням, у рамках зустрічі було обговорено питання дотримання прав національних меншин в умовах процесу децентралізації.

Крім того, віце-прем'єр та верховний комісар ОБСЄ з питань нацменшин обговорили питання заходів щодо інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини відповідно до Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, схваленої указом президента України.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада