Обмін полоненими: Що відомо про звільнених з буцегарень "Л-ДНР" українців

Сьогодні відбувся перший у 2020 році обмін полоненими між Україною та "Л-ДНР".  З в'язниць терористів додому повернулося 20 українців

Обмін полоненими: Що відомо про звільнен…

 За словами "омбудсменки" "ДНР" Дар'ї Морозової,  обмін з "республікою" відбувся за формулою "9 на 11" – з нашої сторони звільнили дев'ятьох.  При цьому одна людина їхати в "ДНР" не захотіла. 

З окупованих районів Луганщини повернулися одинадцять українців. 

Depo.ua зібрав інформацію про звільнених полонених. 

Звільнені громадяни, яких утримували на території окремих районів Донецької області (ОРДО):

1. Алакоз Олександр – 28 років, цивільний.

2. Гриненко Микола – 21 рік, військовий.  Розвідник 79-ої окремої десантно-штурмової бригади. Потрапив в лапи бойовиків під час виконання бойового завдання 23 січня 2019 року. Після зникнення хлопця розшукували дев'ять діб.  Після цього вирішили, що хлопець – дезертир, і написали відповідний лист його матері, інформує 5 канал

Втім, пізніше бойовики виклали у мережу відео, на якому сам Гриненко розповідає зовсім іншу історію.

"Нарвався чи то на сигнальну міну, то чи на розтяжку. Пролунав вибух. Я впав. Загубився. Озирнувся – моїх уже не було хлопців. Після чого я почув, що йдуть ваші хлопці та почав кричати, що здаюся", – зазначив хлопець. 

3. Ілюхін Микола – 60 років, цивільний. 

4. Карась Володимир – 51 рік, правоохоронець.

5. Костєв Євген – 39 років, цивільний. 

6. Помеляйко Олександр – 33 роки, цивільний. 

7. Садовський Олександр – 43 роки, цивільний. 

8. Сірик Вадим – цивільний. 

9. Шайдов Віктор – 49 років, військовий. За словами уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, на волю вийшов військовослужбовець Віктор Шайда. Чоловік потрапив у полон та незаконно утримувався на тимчасово окупованій території Донецької області з травня 2019 року. 

"Його родичі зверталися до мене з проханням про його звільнення. Мною було передано відповідне звернення до Центру звільнення заручників при СБУ, після чого відразу розпочалася робота з його повернення", – розповіла пані Денісова. 

Звільнені громадяни, яких утримували на території окремих районів Луганської області (ОРЛО):

1. Желдак Віталій – 34 роки, цивільний. Був засуджений так званим "Верховним судом ЛНР" та незаконно утримувався у Слов’яносербскій виправній колонії на Луганщині.  Чоловіка перестріли, коли він повертався з лікування у Лисичанську. За версією ж бойовиків, він "збирав розвідувальну інформацію". Рідні тривалий час не знали про долю чоловіка. 

2. Миронич Сергій – 58 років, цивільний.  Бойовики "засудили" чоловіка до 20 років в'язниці, звинувативши у підготовці теракту на луганській нафтобазі. 

Контрольовані Росією бойовики звинуватили його у начебто підготовці теракту на луганській нафтобазі. Так званий "військовий суд" незаконно засудив 57-річного чоловіка до 20 років ув’язнення.

3. Можаєв Валентин – 42 роки, цивільний, мешканець Рівненщини. Опинився у полоні у 2016-му. Бойовики "ЛНР" змусили чоловіка на камеру визнати себе шпигуном СБУ. 

4. Полозов Микола – 32 роки, цивільний.

5. Попова Алевтина – 44 роки, цивільна. Незаконно утримувалася з 2018 року у "виправній установі" у Луганську.  Жінку засудили так званим судом "ЛНР" за "Державну зраду". 

6. Русинов Сергій – 23 роки, цивільний. Студент Луганського коледжу культури та мистецтв. Терористична влада вз'їлася на хлопця через коментарі та лайки у "ВКонтакте". У квітні 2018-го він опинився за гратами. 

7. Сливка Іван – 39 років, цивільний.

8. Сливка Олександр – 41 рік, цивільний.

9. Табачний Олександр – 59 років. ветеран МВС України, має інвалідність. Бойовики утримували чоловіка у Луганському СІЗО.

"Його дружина, як тільки їй стало відомо про затримання чоловіка написала до мене звернення. Після чого почався процес його звільнення", - розповіла Людмила Денісова.

10. Штиль Олександр – 56 років, цивільний.

11. Яковенко Олександр – 38 років, цивільний.

При цьому за словами віце-прем'єра, міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, в списках на обмін на даний момент перебуває близько 200 людей, проте точну кількість утримуваних можна встановити тільки після повної верифікації.  Як стверджує урядовець, "Україна готова обмінюватися без будь-яких умов" і головне – "щоб нам віддали всіх наших". 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme