Обличчя минулого: Хто зі старих і одіозних проліз у Раду (ІНФОГРАФІКА)

Новий парламент далеко не на 100% складається з нових облич - серед них багато й відомих широкому загалу особистостей

Обличчя минулого: Хто зі старих і одіозн…

Поряд з молодими "ноунеймами", які заполонять Верховну Раду 9-го скликання, в парламент потрапили також і відомі широкому загалу особи. За спостереженням Depo.ua, cеред них багато прізвищ, що набили оскомину своєю частою появою на екранах телевізорів. І, схоже, продовжать "парити" наші мізки і у майбутньому.

Віктор Медведчук

Екс-голова АП часів Кучми, кум Путіна, адвокат Василя Стуса, лідер СДПУ(о), лідер ОПЗЖ… Це далеко не повний перелік статусів, власником яких є новообраний народний депутат Віктор Медведчук. З перемінним успіхом Віктор Володимирович є учасником політичних подій в Україні фактично з перших днів незалежності. 

Медведчук народився 7 серпня 1954 року. У 1978 році закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка і був направлений на роботу адвокатом Київської міської колегії адвокатів. Був одним з адвокатів, яким органи МВС і КДБ доручали вести важливі справи. Серед особливо резонансних, у яких Медведчук брав участь як адвокат, були судові процеси над літераторами-дисидентами Юрієм Литвином, Василем Стусом, директором Чорнобильської АЕС Віктором Брюхановим. Має звання заслуженого юриста України.

Обраний за списком партії Опозиційна платформа - За життя.

Нестор Шуфрич

Виходець з медведчуківської СДПУ(о) Нестор Шуфрич так чи інакше всю свою політичну кар'єру йде поруч з Медведчуком. Багато разів обирався народним депутатом, в одному з урядів Віктора Януковича працював міністром з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

У своїй парламентській діяльності Шуфрич відзначився як затятий боєць - він неоднарозово вступав у фізичні сутички. Одна з найвідоміших його бійок відбулася під час Помаранчевої революції в залі засідань Центральної виборчої комісії. Тоді Шуфрича, який представлял інтереси Віктора Януковича, мало того, що відлупцювали, ще й зірвали з нього одяг.

Обраний за списком партії Опозиційна платформа - За життя.

Віктор Балога

Господар Закарпаття також починав свою кар'єру в обоймі Віктора Медведчука. На межі 90-х та 2000-х був головою Закарпатської обласної адміністрації. В той же час перейшов на бік Віктора Ющенка і позбувся посади. Після перемоги Ющенка знову очолив ОДА. Але вже згодом зайняв крісло міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. А ще через рік очолив Секретаріат президента і пропрацював там до 2009 року - майже до завершення каденції Ющенка.

Обраний по мажоритарному округу на Закарпатті.

Наталія Королевська

Луганчанка Наталія Королевська за свою політичну кар'єру змінила кілька політичних сил з полярною ідеологією. Була членом Батьківщини, Партії регіонів, Опозиційного блоку, ОПЗЖ. Також пробувала провести в раду свій політичний проект "Україна - вперед" у 2012 році. Але навіть залучення у список футболіста Андрія Шевченка та актора Остапа Ступки не допомогло подолати прохідний бар'єр.

У 2008 році за оцінкою журналу "Фокус" Королевська зі статками $243млн входила до першої сотні найбагатших людей України.

Обрана за списком партії Опозиційна платформа - За життя.

Ярослав Дубневич

Політик з Галичини Ярослав Дубневич у минулому парламенті був членом фракції Блок Петра Порошенка. вперше став нардепом у 2012 році, перемігши на мажоритарному окрузі у Львові Тетяну Чорновіл. В ЗМІ неодноразово публікувалася інформація про те, що комерційні структури, пов'язані з Ярославом Дубневичом та його братом Богданом регулярно виграють тендери на постачання запчастин для Укрзалізниці

Дубневич разом зі своїм братом Богданом неодноразово ставав об'єктом публікацій щодо підозрілих перемог пов'язаних з ними комерційних структур у тендерах Укрзалізниці.

Обраний по мажоритарному округу на Львівщині.

Вадим Новинський

Ще кілька років тому Вадим Новинський був громадянином Російської федерації, хоча його бізнес і був пов'язаний з Україною. Українське громадянство Новинському пожалував Віктор Янукович у 2012 році. Тоді ж був обраний депутатом по мажоритарному округу у Криму.

Є партнером українського олігарха Ріната Ахметова і засновником фінансово-промислової групи Смарт-Холдинг та власником блокувального пакету компанії Метінвест.

Новинський є адептом і меценатом православної церкви Московського патріархату, намагався протидіяти об'єднанню українських церков і створенню ПЦУ.

Обраний по мажоритарному окрузі на Донеччині.

Сергій Льовочкін

Колишній перший помічник президента Леоніда Кучми і син його давнього друга генерала Володимира Льовочкіна. За президентства Віктора Януковича Сергій Львочкін вже був головою його адміністрації. Але залишив цю посаду незадовго до активної стадії Революції гідності і втечі президента Януковича до Росії.

У листопаді 2013 року в рейтингу найбагатших українців за версією журналу "Кореспондент" зайняв 29 місце.

Має тісне партнерство з українським олігархом Дмитром Фірташем, з яким разом працював, зокрема, над створенням схеми постачання газу Росукренерго.

Обраний за списком партії Опозиційна платформа - За життя.

Юрій Бойко

Як і згаданий вище Сергій Льовочкін, Юрій Бойко був учасником схеми Росукренерго. 

Бойко починав кар'єру на Рубіжанському хімічному заводі "Зоря" – від майстра доріс до генерального директора. За часів прем'єрства та президентства Віктора Януковича Юрій Бойко зробив карколомну кар'єру в Києві: він очолював НАК "Нафтогаз України", був міністром енергетики та віце-прем'єром. Після Революції Гідності опинився в опозиції.

Бойко є проросійським політиком, а очолювана ним партія Опозиційна платформа - За життя єдиним зовнішнім орієнтиром для України вважає Росію. 

Обраний за списком партії Опозиційна платформа - За життя.

Вадим Рабінович

Уродженець Харкова Вадим Зиновійович Рабінович розпочав кар’єрне зростання з кількох кримінальних переслідувань за розкрадання державних коштів. У 90-ті роки займався бізнесом. В тому числі і медійним – в 1995 році разом Олександром Роднянським та Борисом Фуксманом заснував телеканал 1+1.

Рабінович є президентом "Всеукраїнського єврейського конгресу". Є відомості про ізраїльське громадянство Рабіновича.

У 2008-2014 роках був власником телеканалу NewsOne. З 2011 року є співголовою Європейського єврейського парламенту.

У 2014 році балотувався на пост Президента України як самовисуванець. За кандидата Вадима Рабіновича віддали голоси 2,5% (406 301) виборців.

Ігор Палиця

Вірний соратник олігарха Ігоря Коломойського, Ігор Палиця був головою правління ВАТ "Укрнафта" і контролював компанію "Нафтохімік Прикарпаття", які перебувають у сфері інтересів олігарха. Після Революції гідності став очільником Одеської облдержадміністрації, звідки його прибрали аби звільнити місце для Міхеїла Саакашвілі.

Після звільнення з Одеської ОДА був обраний депутатом Волинської обласної ради і став її головою.

Обраний у мажоритарному окрузі на Волині.

Андрій Деркач

Син генерала Леоніда Деркача – ще одного багатолітнього вірного соратника Леоніда Кучми, який довгий час був керівником СБУ, а до того робив кар'єру у радянському КДБ. 

Після навчання у військовому училищі, школі КДБ і нетривалої роботи в дніпропетровському СБУ, Деркач-молодший став бізнесменом і політиком. Сьогодні його інтереси лежать у енергетичній сфері – в тому числі і в атомній. 

Андрій Деркач на думку багатьох експертів є дуже надійним політичним флюгером, адже встигає перевзуватись щойно у політичному просторі відбуваються якісь зсуви. Розрахунок і вдача не зрадили Деркачу і цього разу: він знову став депутатом, встигнувши вчасно домовитись з новими слугами народу про "злиття" округу.

Обраний по мажоритарному округу на Сумщині.

Олександр Фельдман

Власник одного з найвідоміших українських торжищ - харківського ринку "Барабашово". Впливовий харківський бізнесмен єврейського походження. Неодноразово був депутатом Верховної Ради, змінював різні фракції - в їх числі Батьківщина і Партія регіонів.

У 2008 році став президентом "Українського єврейського комітету" — неурядової організації, до складу якої входять українські політики і бізнесмени, діяльність яких декларована, як зміцнення україно-ізраїльської дружби, захист прав євреїв в Україні і допомога Ізраїлю.

Обраний по мажоритарному округу на Харківщині.

Олександр Герега

Відомий бізнесмен, власник мережі гіпермаркетів "Епіцентр" і в той же час неформальний володар Хмельницької області, де до недавнього часу мав фактично необмежену феодальну владу. Не виключено, що вплив Гереги на цей регіон збережеться і в подальшому.

Олександр Герега є власником і бенефіціаром цілого ряду компаній. а земельний банк аграрних активів під його управління зосереджений здебільшого на Вінниччині, Хмельниччині, Тернопільщині, Київщині та Черкащині  нараховує майже 120 тисяч гектарів.

Антон Яценко

Автор схеми під назвою "Тендерна палата України", яка ставала предметом численних розслідувань журналістів на предмет корупції.

Яценко, незважаючи на відносно молодий вік, вміло пристосовується до будь-якої нової влади, маючи хист до створення різного роду проектів зі збору коштів з довірливого населення.

Обраний по мажоритарному округу на Черкащині.

Олександр Дубинський

Журналіст каналу 1+1 Олександр Дубинський хоч є і новачком у Раді, та він точно обличчя минулого в політичній тусовці, бо там дуже давно. Він став широко відомим як автор і ведучий програми "Гроші", в якій він розвінчує корупціонерів. Веде свої блоги у соцмережах. Не цурається використання ненормативної лексики.

Був висунутий кандидатом від Слуги народу в одному з округів на Київщині проти соратника Порошенка Ігоря Кононенка. 

В політиці Дубинський є представником так званого пулу Коломойського.

Обраний по мажоритарному округу на Київщині

Олександр Ткаченко

Медіа-менеджер і журналіст Олександр Ткаченко вже багато років очолює канал Коломойського 1+1, з яким також довго співпрацював нинішній президент Володимир Зеленський. Канал, який відверто відстоює інтереси свого власника, був медійною опорою Зеленського під час виборчих кампаній 2019 року. Ткаченку було надано почесне місце у першій десятці президентської партії.

Ткаченко має амбіції керувати столицею України Києвом.

Обраний за списком партії Слуга народу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme