Обговорювати в 21-му столітті право продавати землю – це історичний театр абсурду, – Нефьодов

У всьому цивілізованому світі ринок землі уже давно працює
 

Про це написав голова Державної митної служби Максим Нефьодов на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

 

"Обговорювати в 21-му сторіччі право продавати власну землю – це якийсь історичний театр абсурду. Одразу уявляєш собі кріпаків, феодалів, якогось Іоана Безземельного, право на користування громадськими луками, покарання за полювання на королівських оленів, дискусії – чи можуть другі сини успадковувати ділянку батька... Це що, Україна у 2019-му?!? Замість генного сплайсінгу, квантових комп'ютерів і штучного інтелекту ми вирішуємо питання володіння землею?" – написав очільник митної служби.

 

Він наголосив, що європейці мають право на продаж землі уже сотні років.

 

"Європеєць сотні років може продати свою ділянку землі. Римляни могли продати свою ділянку землі. А українець у 2019-му не може. Бо "його обдурять", буцімто. Тобто коли його примушують в оренду на 49 років за пайку зерна здати – це не обдурять? А от продати - зась! А ще страшніше - якщо продати іноземцю! Тільки місцевому феодалу! Рідненькому", – написав Нефьодов.

 

Він закликав народних депутатів підтримати законопроект про ринок землі.

 

"Шановні депутати, давайте вже припинимо цей історичний театр абсурду. Дайте право людям (тим, хто добровільно хоче) продавати свою землю. 1.5 мільйони власника паїв померло, не дочекавшись цього права. Скільки ще чекати будемо?" – написав Нефьодов.

 

 

Нагадаємо, Верховна Рада в середу, 13 листопада, планує розглянути законопроекти щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

Європейський Союз раніше висловив підтримку планам уряду відкрити ринок землі в Україні.  Міністр юстиції України Денис Малюська нагадав, що існування мораторію на продаж землі порушує Конвенцію з прав людини та основоположних свобод

Довідка: Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018 року Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.

Читайте також: Верховна Рада взялася за запровадження ринку землі в Україні (ХРОНІКА)

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme