Новий президент Литви склав присягу

Гітанас Науседа склав присягу в парламенті та вступив на посаду президента Литовської Республіки

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Delfi.

За словами Науседи, частина мешканців країни не відчуває, що Литва історично "сьогодні переживає, напевно, найуспішніший і економічно найбагатший період в історії країни".

"Як, говорячи про Європу "двох швидкостей", ми не помітили, що створили Литву "двох швидкостей", – зауважив він.

"Нам слід зрозуміти – держави добробуту не буде, якщо кожен з нас буде дбати лише про себе, якщо зростатиме соціальне відчуження, а люди будуть відчувати себе чужими у своїй країні", – наголосив президент Литви.

Науседа обіцяв також добиватися, щоб під час його терміну повноважень зменшився розрив між найбільш заможними і найбіднішими мешканцями, щоб стиралися регіональні відмінності.

У зовнішній політиці Науседа буде домагатися "ще глибшої євроатлантичної інтеграції і тісних відносин як з Євросоюзом, так і з США".

Президент країни наголосив також, що Литві слід продовжувати посилення своїх оборонних потужностей. "Ми повинні підвищувати безпеку, виконуючи зобов'язання з фінансування оборонної системи країни, інвестуючи в оборонні потужності, збільшуючи чисельність регулярної армії і розширюючи активний резерв, а також число громадян, готових до оборони держави", - сказав Науседа.

Нагадаємо, 9 липня прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс повідомив про намір залишитися на своїй посаді, попри те, що у травні сказав, що залишить посаду голови уряду та продовжить роботу як член парламенту.

Відомо також, що МЗС Литви дав обіцянку президенту України Володимиру Зеленському щодо українських реформ.

Довідка: Науседа змінив на посаді президента Далю Грибаускайте, яка обіймала його два терміни повноважень – з 2009 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook