Нічия як перемога: "Шахтар" знову довів футбольній Європі - молоді українці здатні на сенсації

Хвилини не вистачило українській команді для перемоги над чинним володарем Кубка чемпіонів "Реалом"

Нічия як перемога: "Шахтар" знову довів…

У Варшаві на стадіоні Війська Польського імені Юзефа Пілсудського завершився матч 4-го туру Ліги чемпіонів УЄФА, у якому донецький "Шахтар" на номінально домашньому полі зіграв унічию 1:1 (0:0) з "Реалом" (Мадрид).

Імениті іспанці почали гру з позиції господаря становища, атакували великими силами, широко і спокійно. Мовляв, перемога над таким суперником від нас не втече.

Та донеччани, у складі яких цього разу на поле вийшли 10 українців плюс Лассіна Траоре, зуміли підлаштуватися під такі неспішні дії опонента. Раз-по-раз почали виникати напівмоменти і моменти біля воріт "Реала", які захищав українець Лунін. Але не вистачало останнього пасу.

Зрозумівши, що в академічному стилі господарів не здолати, "реалісти" почали вмикати швидкості. Та у воротах української команди стояв Анатолій Трубін, який став однією із знакових постатей для "Шахтаря" зразка 2022 року. І у Варшаві наш голкіпер не раз, як і в попередньому матчі з цим суперником, виручав свою команду.

А на самому початку другого тайму на голови зіркового іспанського інтернаціоналу пролився холодний варшавський дощ. Мудрик, який проводив далеко не кращий свій матч, дав пас ліворуч на Михайличенка, той подав до дальньої стійки воріт на активного протягом усієї гри Зубкова. Олександр головою влучно пробив у ближній кут. 1:0, і футбольна Європа застигла в очікуванні сенсації.

Складно уявити, але надалі не стільки "Реал" мав відігратися, як "Шахтар" не використав кілька моментів, аби подвоїти перевагу. Довго згадуватиме 65-ту хвилину матчу нападник донеччан Траоре. Судаков і Зубков вивели його сам-на-сам із Луніним. Український голкіпер, здавалося, із ситуацією впорався, але посланий повторним ударом Траоре м’яч "поцілував" перекладину воріт гостей…

Тренер гостей Карло Анчелотті кидав у бій останні резерви. Гра мадридців пожвавилася з виходом Вінісіуса Жуніора і Модріча. На жаль, кадрового резерву для рівноцінних замін у Ігора Йовічевіча сьогодні немає.

До самого фінального свистка, а до основного часу арбітр додав 5 довгих хвилин, донеччани кістьми лягали, щоб відвоювати такий бажаний для них результат. Адже перемога давала чудову можливість планувати вихід у єврокубкову весну.

Та все ж тиск більш майстровитих гостей приніс результат. На останній доданій хвилині центральний захисник "Реала" Рюдігер ударом головою після навісу Крооса ціною власної травми і, можливо, травми Трубіна приніс своїй команді нічию.

Такому рахунку з молодою командою, зібраною буквально з коліс, із країни, що воює, мадридці після гри раділи, як перемозі. І це ще одна оцінка якості гри "Шахтаря", який цього вечора приніс радість у будинки українців.

Ліги чемпіонів УЄФА. Груповий етап. Група F. 4-й тур.

"Шахтар" – "Реал" - 1:1

Голи: Зубков, 46 – Рюдігер, 90+5

Попередження: Конопля, 16, Бондаренко, 88 – Мілітао, 85, Кроос, 90

"Шахтар": Трубін – Михайліченко, Матвієнко, Бондар, Конопля – Степаненко – Мудрик (Петряк, 85), Судаков (Джурасек, 81), Бондаренко, Зубков (Л. Тейлор, 82) – Траоре (Сікан, 76).

"Реал": Лунін – Менді (Алаба, 68), Рюдігер, Начо, Васкес – Кроос, Чуамені (Модрич, 57), Вальверде (Камавінга, 68) – Азар (Вінісіус, 57), Бензема, Родріго (Асенсіо, 68).

Арбітр: Орель Грінфілд (Ізраїль).

Стадіон ім. маршала Юзефа Пілсудського (Варшава, Польща).

У іншому матчі 4-го туру у цій групі РБ "Лейпциг" на виїзді в Шотландії переміг "Селтік" - 2:0. Відтак турнірна таблиця набула такого вигляду:

Тож основна боротьба за друге – третє місця в цій групі розгорнеться у п’ятому і шостому турах. Донеччанам там буде, можливо, ще складніше, аніж із трохи зверхнім і розслабленим "Реалом". Нашому клубові належить боротися із німцями, що набрали ходу, і знервованими поразками шотландцями.