Удар по Калетнику в "Слузі народу": Чому Арахамія запустив корупційний скандал зі Скороход

У "Слузі народу" черговий зашквар: голова фракції звинуватив депутатку з Київщини Анну Скороход у корупції. Та у відповідь звинуватила Банкову у репресіях

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Удар по Калетнику в "Слузі народу": Чому…

Сьогоднішнє засідання ВР було присвячене Бюджету-2020, втім у парламенті трапився скандал зі "слугою народу" Анною Скороход. 

"Якщо ви зараз зайдете в Google і загуглите цивільного чоловіка пані Скороход – ви все зрозумієте. Ми, як політична партія, до цього не маємо ніякого відношення. Але те, що пані Скороход неодноразово зверталася до народних депутатів і пропонувала їм грошову допомогу – це факт", - заявив Давид Арахамія.

Ми так і зробили, загуглили. Чоловік Скороход – Олексій Алякін, колишній громадянин Росії. З відкритих джерел, про які каже Арахамія, про нього відомо наступне: пов'язаний зі скандальним олігархом Павлом Фуксом, з яким у нього начебто були спільні бізнес-інтереси в РФ – банк "Пушкіно" та будівельний бізнес в Москві. У 2013 році Алякін оголосив себе банкрутом: його заборгованість перед кредиторами нібито досягла суми в 500 млн рублів. Після цього бізнесмен переїхав до України і отримав українське громадянство. Тут заснував будівельну компанію "Прогрес Буд", зареєстровану в Борисполі. Але старі справи у Росії йому не пробачили: у грудні 2015 року Тверський райсуд Москви санкціонував заочний арешт Алякіна за звинуваченням в організації великих розкрадань з банку "Пушкіно" - йшлося про суму близько 10 млрд рублів. У федеральний розшук підприємець був оголошений 24 вересня 2015 року, а 20 листопада того ж року його прізвище з'явилося в базі Інтерполу. У червні 2018-го його затримали співробітники СБУ і ледь не екстрадували до Росії. Але за станом здоров’я запобіжний захід був змінений на домашній арешт.

А далі – не про Алякіна, а про Скороход. Під час передвиборчої кампанії до парламенту її називали креатурою групи Калєтніка-Павлюка, яка активно співпрацювала зі "Слугами". Молода кандидатка балотувалася на 93-му мажоритарному окрузі Київської області (міста Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Богуславський, Кагарлицький, Миронівський, Рокитнянський райони), де головним її конкурентом був самовисуванець, голова правління, ПрАТ "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів", що входить до агрохолдингу Косюка, Олександр Жукотанський. Скороход, на момент висунення заступник директора з організаційно-правових питань ТОВ "Будівельний комбінат" Прогрес ", отримала підтримку майже 44% виборців, її візаві – майже 16%. Такий результат пояснюється просто: на її користь зіграв бренд Зеленського і "Слуги народу". У біографії ніхто не розбирався.

Отримавши мандат, Скороход стала членом комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Як кажуть, "жирного" комітету. І відразу ж опинилася серед тих, хто не голосував за призначення уряду Олексія Гончарука. А 19 вересня була серед 44 "Слуг", які не підтримали дозвіл на прослуховування депутатів антикорупційними органами. Але пересічному виборцю пані Скороход стала відома 31 жовтня, коли розплакалася прямо на парламентській трибуні. Цього дня у сесійній залі розглядався закон про анбандлінг "Нафтогазу" – відокремлення транспортування природного газу від його видобування та постачання. Депутати не врахували поправку Скороход, що й спричинило її емоційну поведінку. На неї цікаво відреагував спікер Дмитро Разумков: сказав, що їй ще народжувати. Утім експерти зауважували, що з поправками Скороход було не все чисто. Якщо глибоко не вдаватися в їх суть, а пояснити зрозуміло, то вони спрямовувалися проти анбандлінгу. Тому комітет, очолюваний Андрієм Герусом, їх "зарубав". Сама Скороход пізніше приперчила історію зі своїми сльозами розповіддю про те, що Герус буцімто хоче виключити її зі складу комітету і тисне на неї.

Учора ж ця депутатка опинилася серед трьох "Слуг", які були проти законопроекту про ринок землі. Очевидно, це стало останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння і Арахамії, і Банкової. Сама ж Скороход у цій ситуації геть не схожа на "бідну овечку", на яку напали "злі вовки". Вона пішла в атаку, заявивши, що Офіс президента нав'язує їй позиції щодо голосування за законопроекти шляхом шантажу. "Я не можу сказати, хто конкретно зателефонував з Офісу президента. Я не знаю. Але згідно даних, які мені дали адвокати: з Офісу президента пішов указ на зама генпрокурора, який дав указ заму начальнику поліції про те, щоб організували затримання мого чоловіка, щоб я закрила рота. Рішення про затримання незаконне. Підставою став запит Російської Федерації 2017 року. До цього ніяких не було питань, а тут після червоної кнопки іде затримання мого чоловіка", – заявила "Слуга". На це Арахамія відповів: наполягатиме на виключенні Скороход з фракції. То ж, очевидно, саме вона, а не інші "Слуги", які втрапили в гучні скандали – Євген Шевченко, Богдан Яременко, Микола Тищенко, Антон Поляков – стане першою вигнанницею з парламентської "зеленої" команди.

Тут дозволимо собі припустити: справа не лише у лобізмі, в якому звинувачують цю пані, а в тому, що, по-перше, все очевиднішим стає внутрішній конфлікт у "СН" з групою Калєтніка-Павлюка і виключення Скороход має стати останнім попередженням цим товаришам, а, по-друге, її ніхто з тримачів акцій президентської партії не захищатиме. Не та за значимістю фігура.

Утім, гнана депутатка вже отримала підтримку в опозиції. "Ми вимагаємо створити ТСК з питання тиску на народного депутата і її родину", - заявила Ірина Геращенко з "ЄС". А відучора опозиціонерка Юлія Тимошенко закликала стати на захист "однієї вагітної жінки та її родини". Тобто, тепер, у разі виключення Скороход, яка знаходиться при надії, Арахамія та інші виявляться ще й аморальними типами? Цікавий поворот…

І на завершення зауважимо ще на одному моменті: кандидати в депутати від "Слуги народу" прийшли не з вулиці, це не такі прості люди, як переконували виборців. Зараз з’ясовується, що серед них є мільйонери, власники величезної кількості нерухомості, дружини і чоловіки бізнесменів. Але, вибачте, хто нестиме відповідальність за те, що всі ці особи стали законодавцями? Виборці, яким затуманили мізки "фішечками" про "ми всі президенти" та про "нові обличчя"? Ми до того, що в разі, коли цю Скороход таки виженуть з фракції, Арахамія, Разумков чи хто там конкретно відповідав за її появу в якості кандидата від "Слуг", мають особисто об’їздити кожне місто, кожне село 93-го округу і вибачитися перед виборцями. Коли ж не хочуть так робити, то мають припинити виносити скандали у фракції назовні і якось співіснувати з тими, кого попроводили в народні депутати. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme