Незаконний перетин кордону України: У Раді запропонували ув'язнювати росіян

У Верховній Раді зареєстрували проект закону, який пропонує встановити кримінальну відповідальність та карати ув'язненням на строк до 3 років за незаконне проникнення на територію України

Текст законопроекту розміщено на сайті ВРУ, а його авторами є лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов та заступниця голови фракції, представник президента у парламенті Ірина Луценко, повідомляє Depo.ua.

Йдеться про законопроект "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону" (реєстраційний номер 7017).

Автори законопроекту пропонують встановити кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України.

За повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб передбачатиметься відповідальність у формі позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років, а вчинення таких дій із застосуванням зброї – на строк від п'яти до восьми років.

Зараз же, як вказують автори проекту, за незаконне проникнення на територію України представників держави-агресора чинне законодавство України передбачає лише адміністративну відповідальність.

Покарання за це визначає штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів або застосування адмінарешту на строк до п'ятнадцяти діб.

Нагадаємо, до 2004 року законодавством України за незаконне проникнення на територію України було передбачено кримінальну відповідальність. Однак, у 2004 році відповідну статтю (331) Кримінального кодексу України було виключено.

Як відомо, у січні 2015 року Верховна Рада визнала Росію державою-агресором.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна