"Немає одностайності": У Зеленського сказали, хто може отримати крісла в уряді замість Степанова, Криклія й Петрашка

Серед "слуг народу" наразі немає одностайності щодо звільнення із посад міністрів Максима Степанова, Владислава Криклія та Ігоря Петрашка. Водночас відомо, що попередньо на їхні крісла можуть претендувати Віктор Ляшко, Олександр Кубраков і Олексій Любченко відповідно

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
"Немає одностайності": У Зеленського ска…
Фото: Прес-служба "Слуги народу"

Про це повідомив представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.

"Сьогодні (на засіданні фракції "Слуга народу", – ред.) ми будемо розглядати питання про відставку трьох міністрів. І, відповідно, про можливі кандидатури на посаду трьох міністрів", – сказав він.

За словами Веніславського, яким чином це питання буде розглянуте зараз прогнозувати важко.

"Тому що, скажімо так, у партійних наших дискусіях ще не всі висловилися, і немає одностайності з приводу того, яке рішення варто ухвалювати. Хоча, якщо ми почуємо достатньо аргументів на засіданні фракції – чому цих міністрів необхідно відставити у відправку, або призначини на їхнє місце інших – то я думаю, вже депутати визначаться. І фракція відповідним чином проголосує", – пояснив він.

Веніславський уточнив, що нині фракція розглядає декілька ймовірних кандидатур, які б могли замінити чинних урядовців.

Так, міністра охорони здоров'я Максима Степанова може потенційно замінити його заступник Віктор Ляшко.

На посаду міністра інфраструктури Владислава Криклія розглядається кандидатура керівника "Укравтодору" Олександра Кубракова.

А ось очільником Міністерства розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства замість Ігоря Петрашка дехто вбачає чинного керівника Державної податкової служби (ДПС) Олексія Любченка.

"Але, ще раз наголошую, що це – попередні кандидатури, які розглядаються. Можливо будуть ще якісь інші пропозиції. Ми сьогодні більш детально це на засіданні фракції обговоримо", – підсумував Веніславський.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що очільники двох міністерств написали заяви про відставку за власним бажанням. Це керівники Мінінфраструктури Владислав Криклій та Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.

14 травня з'явилася інформація про те, що на очільника МОЗ Максима Степанова тисне Банкова із вимогою написати заяву "за власним бажанням".

Пізніше прес-секретарка спікера ВР Разумкова заявила, що до парламенту надійшло подання на звільнення Степанова, підписане прем'єр-міністром Шмигалем.

Повідомлялося також, що "слуги народу" обговорять можливу відставку Степанова 17 травня під час засідання фракції.

Довідка: Чутки і думки щодо звільнення міністра охорони здоров’я України Максима Степанова ходять уже давно серед різних політичних партій і сил.

Про його відставку у ЗМІ йшлося ще з липня минулого року, коли стало відомо, буцімто нардепи хочуть "вигнати" його з МОЗ. Степанову закидали неплідну роботу в умовах пандемії та ще низку помилок і невдач. 

Пізніше повідомлялося, нібито "слуги" погрожують Степанову відставкою, якщо вакцинація проти коронавірусу не стартує в обіцяні терміни. 

Однак радник голови Офісу президента Михайло Подоляк повідомив, що Степанов є основним парламентером із питання вакцинації, тому зараз відправляти його у відставку недоречно. На думку чиновника, Степанов має відпрацювати цей кейс із вакцинацією до кінця і показати ефективність, або ж неефективність.

Згодом народний депутат від "Слуги народу" та голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляв, що міністра охорони здоров'я Максима Степанова відправлять у відставку, якщо вакцинація проти коронавірусу в Україні не стартує якнайшвидше. 

Він пояснив, що найближчим часом "слуги народу" можуть зустрітися зі Степановим, аби серйозно поговорити про вакцинацію в Україні та результи боротьби з коронавірусом, але про обов'язкове звільнення не йдеться.

Крім того, заступниця голови фракції "Слуги народу" Євгенія Кравчук заявила, що не бачить сенсу у заміні міністра охорони здоров'я на тлі провалу старту вакцинації проти коронавірусу в Україні.

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко також наголосив, що відставка міністра охорони здоров’я Максима Степанова наразі не розглядається, тому що треба займатись боротьбою із коронавірусом.

27 квітня вранці народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко повідомив, що Офіс президента планує винести питання відставки Степанова на голосування парламенту. Однак у "Слузі народу" заявили, що з ними не говорили про можливу відставку Степанова.

28 квітня стало відомо, що фракція "Голос" у Верховній Раді зібрала необхідні 150 підписів під вимогою скликати позачергове пленарне засідання щодо відставки Степанова.

Читайте також: Остання надія Степанова: Чи допоможуть блогери зупинити пандемію ковіду міністру охорони здоров'я

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme