Коломойський і компанія: На скільки шматків розпадеться "Слуга народу"

Олександр Дубінський прогнозує відкол від монобільшості частини депутатів. Судячи з усього, таких відколів буде кілька. Хтось через особисту образу, а хтось вирішить, що виріс із дитячих "зелених" штанців. І всі разом вони підштовхуватимуть президента до розпуску цієї Ради

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Коломойський і компанія: На скільки шмат…

Депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський розповів, що скоро від фракції відколеться частина нардепів і піде власним шляхом. 

"Вчора на фракції обговорювали в кулуарах із одним розумним товаришем подальші наші перспективи – якщо далі все буде без реальних реформ, зниження тарифів, справедливого суду і посадок, але з фіскалізацією малого бізнесу. Дійшли висновку, що до весни нам доведеться створювати аналог партії "Наш Край", і домовлятися з місцевими елітами, щоб не програти місцеві вибори", – наголосив він. Прізвище "розумного товариша" нардеп не уточнив, однак додав: "Кононенку, Москаленку, Грановському, Кернесу, Труханову, Райніну та іншим товаришам із колишніх можна не переживати, все у них ще попереду".

Отже, що може означати така заява? Перше – Дубінський створює навколо своєї персони черговий інформаційний привід. А "розумний товариш" - це, приміром, Максим Бужанський, який також полюбляє нагадувати про себе різними скандальними заявами. Серед товаришів Дубінського, припускають експерти, може опинитися до 30 депутатів, які переважно орієнтуються на Ігоря Коломойського.

Друге – Дубінський анонсує відхід частини "слуг" у самостійне плавання до весни. Тобто, процес відбуватиметься по мірі того, як внаслідок природного процесу розчарування падатиме рейтинг Зеленського і його команди. Ознаки падіння соціологи вже констатують. І швидкість цього процесу значною мірою залежатиме від внутрішньої ситуації у фракції "Слуга народу". Якщо фракцію колотитиме, це точно негативно відображатиметься на рейтингу президента. Щось схоже було у минулій каденції, коли у фракції "БПП" була відома трійця Лещенко – Найем – Заліщук. Вони критикували і Порошенка, і своїх колег, однак залишалися у "БПП" - про їх вихід зі складу фракції офіційно оголосили тільки 22 травня 2019-го року. Так само, до речі, можуть вчинити й Дубінський та компанія. Принаймні, частина "слуг" уже зараз голосує так, як вважає за потрібне. А формалізувати свій вихід з фракції можна й колись потім.

Третє – якщо чисельність фрондерів зростатиме (як показало голосування за судову реформу Зеленського, одними лише голосами монобільшовиків обійтися вже виходить не завжди), тоді Банковій доведеться вдаватися до послуг бажаючих підставити плече. Звісно ж, не за спасибі. А за проходження потрібних Зеленському законів розмір "спасибі" ростиме як на дріжджах. І тут варто згадати Раду минулого скликання, де коаліція "БПП" і "Народного фронту" отримувала допомогу то від "Волі народу" чи "Відродження", то закони підтримували позафракційні, а бувало (і не раз), що кнопки "за" натискали "опоблоківці". Зрештою історії з підголосовуваннями били по іміджу самих коаліціантів, даючи підстави опозиції ставити питання: а чи існує коаліція взагалі. І нині таке питання виникатиме. Ми ще почуємо тих, хто розповідатиме, що згоден підставити плече "зеленим", бо ті розвалюються просто на очах. Так як чули їх під час парламентських виборів: тоді майже всі вибудовували свою кампанію на обіцянках стати поруч з недосвідченим народним президентом. Але не забували при цьому ставити акцент на словах "коаліція" або "прем’єр".

Четверте – розгойдування фракції зсередини може бути й формою політичного шантажу: або Зеленський враховує наш (чи Коломойського, чи ще когось) інтерес, або ми ідемо собі своїм шляхом. Недарма ж у пості Дубінського "інтерес" перерахований поіменно: Кононенко, Москаленко, Грановський і так далі. Тобто, можна припустити, що це ті імена, посадка яких нині цікава групі фрондерів.

І, останнє – Дубінський каже про проект "Наш край", який досить успішно спрацював на місцевих виборах 2015 року. Якщо в загальних рисах, то його суть можна описати так: є погані і хороші "регіонали", перші втекли з Януковичем, або осіли в "Опоблоці", другі – це ефективні господарники, які гідні залишитися на керівних посадах. "Наш край" в нинішніх умовах тоді можна буде описати ще простіше: врятувати "старі" обличчя регіональних еліт. І якщо на виборах 2015-го цей проект завадив "ОБ" провести до місцевих рад чисельні колони своїх депутатів на півдні і сході країни, то його калька у 2020-му за хороших капіталовкладень цілком здатна завадити повторенню перемоги "Слуг" на останніх парламентських виборах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme