У НБУ вирішили боротися з успішними банками, - ЗМІ

Рішення закрити банк "Преміум" стало громом серед ясного неба
Depo.Влада
22 березня 2016 15:18
ФОТО: depo.ua

Остання тенденція роботи НБУ не на жарт стривожила іноземних інвесторів. Замість чесної регулювання банківської системи, Нацбанк почав закривати фінустанови без всяких вагомих причин. Про це повідомляє depo.ua з посиланням на gazeta.ua.

Причому, Національний банк звернув уваги на фінустанови, які навіть під час кризи примудрялися не тільки виживати, але й показувати зростання. Наприклад, для всієї банківської системи стало одкровенням ліквідація банку "Преміум", про яку НБУ оголосив місяць тому. До цього "Преміум" удостоювався нагород від престижних вітчизняних і зарубіжних компаній, серед яких навіть фінансова система VISA. Крім того, в травні 2015 року "Преміум" пройшов повну податкову перевірку, а в червні завершилася перевірка Нацбанком "Преміума", яка не виявила ніяких порушень.

Але вже в лютому, як грім серед ясного неба, з'явилося рішення НБУ про ліквідацію "Преміума" з формулюванням "за порушення фінансового моніторингу". У той же час, цьому рішенню повинні були передувати, як мінімум, два попередження. Але таких "Преміум" не отримував. Воно застало зненацька не тільки акціонерів, але весь банківський сектор.

Можливо, це пов'язано з тим, що рідний брат одного з акціонерів банку на попередніх виборах балотувався на посаду Київського міського голови і виступав з різкою критикою чинного градоначальника.

У будь-якому випадку, ліквідація успішного банку під таким незрозумілим приводом є прямим сигналом для вітчизняних та зарубіжних інвесторів, які подумували вкласти гроші в нашу економіку. Тепер вони навряд чи стануть це робити, адже в Україні прозорість і успішність далеко не показник. Будь-яке підприємство, яким би успішним воно не було, можуть закрити за допомогою одного кліка пальців. Навряд чи подібна система роботи влаштує європейців, які люблять стабільність і законність.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада