У НБУ вирішили боротися з успішними банками, - ЗМІ

Рішення закрити банк "Преміум" стало громом серед ясного неба

Остання тенденція роботи НБУ не на жарт стривожила іноземних інвесторів. Замість чесної регулювання банківської системи, Нацбанк почав закривати фінустанови без всяких вагомих причин. Про це повідомляє depo.ua з посиланням на gazeta.ua.

Причому, Національний банк звернув уваги на фінустанови, які навіть під час кризи примудрялися не тільки виживати, але й показувати зростання. Наприклад, для всієї банківської системи стало одкровенням ліквідація банку "Преміум", про яку НБУ оголосив місяць тому. До цього "Преміум" удостоювався нагород від престижних вітчизняних і зарубіжних компаній, серед яких навіть фінансова система VISA. Крім того, в травні 2015 року "Преміум" пройшов повну податкову перевірку, а в червні завершилася перевірка Нацбанком "Преміума", яка не виявила ніяких порушень.

Але вже в лютому, як грім серед ясного неба, з'явилося рішення НБУ про ліквідацію "Преміума" з формулюванням "за порушення фінансового моніторингу". У той же час, цьому рішенню повинні були передувати, як мінімум, два попередження. Але таких "Преміум" не отримував. Воно застало зненацька не тільки акціонерів, але весь банківський сектор.

Можливо, це пов'язано з тим, що рідний брат одного з акціонерів банку на попередніх виборах балотувався на посаду Київського міського голови і виступав з різкою критикою чинного градоначальника.

У будь-якому випадку, ліквідація успішного банку під таким незрозумілим приводом є прямим сигналом для вітчизняних та зарубіжних інвесторів, які подумували вкласти гроші в нашу економіку. Тепер вони навряд чи стануть це робити, адже в Україні прозорість і успішність далеко не показник. Будь-яке підприємство, яким би успішним воно не було, можуть закрити за допомогою одного кліка пальців. Навряд чи подібна система роботи влаштує європейців, які люблять стабільність і законність.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада