НАЗК нехтує рекомендаціями Єврокомісії при перевірці е-декларацій

Національне агентство із запобігання корупції не використовує рекомендації, надані Єврокомісією для покращення процесу перевірки електронних декларацій

Про це заявив лідер групи підтримки України з питань юстиції та внутрішніх справ Єврокомісії Франк Поль, передає Depo.ua з посиланням на "УНІАН".

"Коли два спеціаліста приїхали в Україну подивитися на весь процес в цілому, від А до Я, як працює перевірка електронних декларацій, вони повернулися із доповіддю, в який йдеться про те, що є багато проблем. Було надано 19 рекомендацій, що повинно бути зроблено негайно, щоб виправити ситуацію. Вони були передані НАЗК, але до сьогодні, на скільки мені відомо, значна частина цих рекомендацій не була використані, і нічого не сталося. Це – факт. Я не даю оцінку, я просто про це говорю", – каже Поль.

Він зазначив, що саме НАЗК має прерогативу та мандат у питанні перевірки електронних декларацій. Для цього застосовується аналітична програма. Інструмент, який називається аналіз ризику, відзначає ті, які виглядають такими, що можуть бути проблемними, і на які треба подивитися детально.

"Після першого декларування ми побачили, що, наприклад, сума готівки, яка задекларована нашими чиновниками, перевищує транш МВФ. Це шокувало не тільки наше суспільство, але й міжнародних партнерів, які нам надають цю допомогу. Тому НАБУ взяло на себе відповідальність за перевірку декларацій саме на предмет наявності кримінальних злочинів. І ми маємо досить велику кількість справ цієї категорії, частина з яких вже передається до суду", – повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

За його словами, НАЗК фактично не передає ніяких матеріалів і дало роз'яснення, що НАБУ не може притягувати осіб до відповідальності і взагалі розпочинати розслідування, доки немає висновку НАЗК.

"Була спроба перенести це у законодавчу площину, але вона була невдалою. Тому була дивна ситуація – орган не перевіряє декларації, але при цьому намагається завадити іншим органам це робити. Але Апеляційний суд це виправив, і сказав, що це роз'яснення є нікчемним", – додав директор НАБУ.

Нагадаємо, у листопаді керівник департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок електронних декларацій та зловживанні становищем.

Нещодавно Шевченківський районний суд Києва надав СБУ доступ до інформації про мобільні переговори голови НАЗК Наталії Корчак і співробітника Адміністрації Президента Олексія Горащенкова. СБУ перевіряє інформацію про зловживання співробітників НАЗК і інших осіб службовим становищем.

Як відомо, 5 березня НАЗК направило до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) 7 висновків про порушення в е-деклараціях високопосадовців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme