Путін записав в свій список "мучеників" всю вату Одеси

У Кремлі вирішили знову "покачати" ситуацію, згадавши про "політв’язнів", які 2 травня 2014 року влаштували криваву провокацію в Одесі
Depo.Влада
24 травня 2016 15:10
ФОТО: depo.ua
Путін записав в свій список "мучеників" всю вату Одеси
Путін записав в свій список "мучеників" всю вату Одеси

Сьогодні Рада при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини направила листа голові підкомітету ООН із запобігання тортурам Малькольму Евансу, в якому вказаний список з 52 "політичних ув'язнених" в Україні. Варто зазначити, що у Кремлі чомусь забули про "грушників" Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва. Нема в цьому списку і таких "заслужених" персон, як-то екс-мер Слов’янська Неля Штепа, яка усіляко допомагала російській "фсбшній" групі Стрелкова-Гіркіна розпочати війну на Донбасі.

Втім, якщо проаналізувати даний список, прослідковується цілком зрозуміла тенденція. Так, за підрахунками Depo.ua, з 52 так званих "політв’язнів" 49 персони причетні до кровавих заворушень в Одесі, які трапилися 2 травня 2014 року. У цьому списку – лише три виключення. Так, Москва вписала до цього списку проросійського активіста Руслана Коцабу, відомого тим, що у січні 2015 року закликав до бойкоту четвертої хвилі мобілізації під час війни на Донбасі, в результаті чого був засуджений до 3,5 років ув’язнення за ст. 114-1 КК України (перешкоджання законним діям Збройних сил України в особливий період). Показово, що адвокатом Коцаби є одіозна активістка й адвокат Тетяна Монтян. Також у квітні цього року мав заарештований Максим Генко за ст.ч2.258 (терористичний акт).

Непересічним персонажем у даному списку є дехто Андрій Дементьєв. У вересні минулого року Приморським районним судом Одеси його відправили у зону на 12 років з конфіскацією майна. Справа у тому, що одесит Дементьєв з липня 2014 по травень 2015 року був командиром батареї БМ-21 РСЗВ "Град" незаконного воєнізованого формування "Сомалі" терористичної організації "ДНР" - командиром цього угрупування є розкручений російською пропагандою "Гіві" Толстих. Дементьєв керував веденням вогню з реактивних установок по позиціях сил АТО під час "Іловайського котла", а також по Донецькому аеропорту. От такого "красавця" з легкої руки Кремля в ООН будуть розглядати як "політичного в’язня"…

Що ж до інших персоналій зі списку, то тут варто звернути увагу на двох громадян Росії, які "засвітилися" саме під час кривавих травневих подій в Одесі. Мова йде про Максима Сакауова та Євгенія Мефедова, які проходять по статті 294 "Масові заворушення". Цікаво, що останнього називають одеським "мотороллою": разом з російськими неонацистами він у російській формі (до речі – до Одеси Мефедов переїхав у 2013 з Йошкар-Оли) влаштовував різноманітні провокації в центрі міста.

Що ж до інших, то всі вони в тому чи іншому випадку мали стосунок до одеських провокацій, в результаті яких загинули 48 осіб. Навіщо Кремлю дана тему? Вочевидь, вся ця історія пояснюється бажанням Путіна знову нагадати про "бідних" борців за "русский мір", який зараз мало не катують в українських тюрмах. До чого це може призвести? Не виключно, що після оприлюднення подібних списків на нас чекає розгойдування ситуації в Одесі. А список – це лише підготовка, навколо чого кремлівські агенти спробують ще раз похитати Південну Пальміру, у якій нинішня влада, чесно кажучи, не блищить успішними реформами. Тому головне завдання для України - як можна швидше довести реальну провину цих "політв'язнів" та їх кураторів з ФСБ  у подіях 2 травня в Одесі.  

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада