Нацрада перевіріть три телеканали, які «веселились» в дні жалоби

Позапланові перевірки телеканалів ТЕТ, К1, «Новий канал» і радіомережі Super Radio у зв'язку з можливим порушенням правил мовлення в дні жалоби 15 і 25 січня призначила Національна рада з питань телебачення і радіомовлення
Depo.Влада
30 січня 2015 02:10
ФОТО: depo.ua
Нацрада перевіріть три телеканали, які «веселились» в дні жалоби
Нацрада перевіріть три телеканали, які «веселились» в дні жалоби

Відповідні рішення Нацрада прийняла 29 січня за результатами моніторингу ефірів, передає depo.ua з посиланням на «Телекритику».

За словами члена Нацради Владислава Севрюкова, 15 і 25 січня Нацрада здійснював моніторинг загальнонаціональних мовників щодо дотримання ними правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам'яті. Моніторились 14 загальнонаціональних телеканалів і 13 радіостанцій (такі потужності моніторингового центру).

За даними моніторингу, телеканал ТЕТ 15 і 25 січня транслював розважальну програму - реаліті-шоу «Панночка-селянка», але не приводив інформації про день жалоби. Крім того, 25 січня ТЕТ транслював фільм жахів з елементами чорної комедії «Піраньї 3D» і не давав в ефір хвилину мовчання. В ефірі Нового каналу моніторинг 25 січня зафіксував програму «25 кадр» зі сценами еротичного характеру, а також рекламні ролики з елементами розваг (наприклад, з фразами «відмінний настрій», «чудовий день», «тільки не сумувати»). Телеканал К1, за даними моніторингу, 15 січня транслював кулінарні програми «Люблю готувати», «Їмо вдома» та тревел-шоу «Орел та рішка», які мали розважальний характер.

В ефірі Super Radio моніторинг 15 січня зафіксував наявність реклами розважального центру Ігроленд, а крім того, виявив відхилення від діючої програмної концепції та недотримання квоти української музики.

Також Севрюков зазначив, що перевірка призначається для того, щоб фахівці Нацради могли отримати від мовників всі пояснення та документи і з'ясувати, чи були в ефірі порушення.

Як повідомляв depo.ua, 15 січня президент України Петро Порошенко розпорядився вшанувати жертв обстрілу автобуса під Волновахою хвилиною мовчання, 25 січня був оголошений день жалоби за загиблими мирним жителям в результаті обстрілу терористами 24 січня міста Маріуполя.