Нацрада "наїхала" на канал "122 Україна" через "російські" кольори

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення просить в телеканалу "112-Україна" роз'яснень з приводу оформлення програм "у гамі, яка відповідає кольорам прапора країни-агресора - Росії"
Depo.Влада
19 червня 2015 16:29
ФОТО: depo.ua

Відповідний лист за підписом голови Нацради Юрія Артеменка надійшов до каналу, повідомляє depo.ua з посиланням на ефір телеканалу "112-Україна".

У документі йдеться, що до Нацради надійшло звернення з наріканням на діяльність ТОВ "ТРК "112-ТВ"" (супутникова ліцензія каналу "112 Україна), зокрема, щодо вказаних кольорів.

"З огляду на те, що подібні скарги уже були озвучені в низці усних звернень громадян, просимо вас надати до регуляторного органу ґрунтовні пояснення щодо позиції компанії з окресленого питання. Відповідь направити заявнику в розумні строки та надати до Національної ради її копію", - йдеться в листі.

У редакції телеканалу зауважили, що керівник Нацради не врахував той факт, що аналогічне поєднання синього, білого і червоного зустрічається також у державних прапорах Франції, Нідерландів, Люксембургу, Словенії, Словаччини, Сербії та Хорватії. Крім того, ці ж кольори використовуються в прапорі Сполучених Штатів Америки.

На думку журналістів телеканалу, якщо керуватися такою логікою, то "5 канал", який належить президенту України Петру Порошенку "оформлений у кольорі комуністичного прапора", а комуністична символіка в Україні на сьогодні заборонена.

Канал "112 Україна" закликав голову Нацради "припинити тиснути на незалежних мовників і чіплятися до безглуздих речей".

Водночас у коментарі "Телекритиці" голова Нацради Юрій Артеменко пояснив, що до Нацради надійшло звернення громадян, і він просто перенаправив його до каналу та попросив надати відповідь: "Це звичайно робота зі скаргами - я пересилаю лист і прошу відповісти".

Артеменко запевняє, що Нацрада аналогічно переадресовує скарги громадян і на інші канали та просить їх надати пояснення.