Нардепи збирають підписи за виключення Яроша зі списку Інтерполу

Ряд народних депутатів і урядовців України підписалися під листами на ім'я генсека Інтерполу Юргена Штока з проханням виключити з міжнародного розшуку їхнього колегу - народного депутата і лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша
Depo.Влада
17 березня 2015 13:27
ФОТО: depo.ua
Нардепи збирають підписи за виключення Яроша зі списку Інтерполу
Нардепи збирають підписи за виключення Яроша зі списку Інтерполу

Текст зібраних відповідних звернень з «мокрими» підписами депутатів був помічений в руках депутата Бориса Філатова, передає depo.ua з посиланням на «Українські новини».

У тексті листа міститься прохання виключити з бази Інтерполу контрольну картку українського депутата, яка, на думку його колег, внесена туди помилково на вимогу Російської Федерації.

При цьому сам текст листа багато в чому нагадує петиції від трудових колективів, які були популярними за часів СРСР.

Депутати стверджують, що очолювана Ярошем організація «Правий сектор» діє виключно в рамках українського законодавства. Відзначаються безсумнівні заслуги ДУК «Правий сектор» в зміцненні обороноздатності України, зокрема - обороні Донецького аеропорту, а також отримані під час бойових дій поранення народного депутата.

Також стверджується, що кандидатура Яроша розглядається сьогодні на пост радника Генштабу ЗСУ.

Також депутати звертають увагу Інтерполу, що звинувачення на адресу Яроша висунуті за надуманими приводами. А реакція на них Інтерполу, на їхню думку, суперечить Статуту цієї організації.

«Справедливо вважаємо, що оголошення Дмитра Яроша в міжнародний розшук за сфабрикованими Російською Федерацією звинуваченнями ... є неприпустимим. Просимо шановні органи Інтерполу ... привести свою діяльність у відповідність до вимог Статуту організації», - йдеться в тексті.

Нагадаємо, в березні 2014 року в Слідчому комітеті РФ заявили, що у відношенні Дмитра Яроша порушено кримінальну справу за «заклики до екстремістських дій в Росії». Після цього РФ оголосила його в міжнародний розшук.