Нардепи з Львівщини обікрали державу на 1,4 млрд грн, - Ситник

Директор НАБУ Артем Ситник оприлюднив результати розслідування корупційної схеми у газовій сфері на Львівщині, до якої причетні "окремі народні депутати"

Про це він заявив на брифінгу щодо розслідування газових схем, інформує Depo.ua.

"Все почалося з того, що детективами НАБУ було викрито достатньо велику корупційну схему у сфері енергетики. Ця схема стосується розкрадання 300 млн кубів природного газу двома тепло-електроцентралями на Заході країни – це Новорозділська ТЕЦ і Новояворівська ТЕЦ. Ці дві ТЕЦ отримували природний газ за пільговими цінами від НАК "Нафтогаз Україна" нібито для постачання тепла населенню, але в обсягах, які в десятки разів перевищували реальні потреби", – повідомив Ситник.

Він розповів, що НАК "Нафтогаз" продає газ на ТЕЦ за так званими пільговими цінами, якщо його використовують для виробництва теплової енергії для потреб населення. У такий спосіб сьогодні здешевлюється тепло, яке подається в домівки людей. При цьому різниця між пільговою і ринковою ціною на газ досить суттєва. Зокрема, пільгова ціна в 2014-му році була 1300 грн, в той час як ринкова складала понад 4500 грн.

"В ході розслідування було встановлено, що при щорічній потребі у 10-12 млн кубів газу для кожного з міст Новий Розділ і Новояворівськ, кожна з двох ТЕЦ запитувала в НАК "Нафтогаз" по 40-70 млн кубів газу щороку – нібито для виробництва тепла для населення. Насправді, цього газу достатньо для того, щоб забезпечити такі великі міста, як Суми чи Житомир. Весь надлишковий газ, отриманий по цій схемі, використовувався для виробництва електроенергії, яка в подальшому продавалась суб'єктам господарювання за ринковими цінами і ДП "Енергоринок" викуповувала цю електроенергію за ринковими цінами", – наголосив директор НАБУ.

За словами Ситника, отримуючи пільговий газ і маючи собівартість виробництва газу 1,2 млрд грн, всього було отримано прибутку 2,6 млрд грн і, відповідно, незаконно отримано і в подальшому привласнено 1,4 млрд грн. При цьому обидві компанії декларували збиткову діяльність, що директор НАБУ вважає цинізмом.

"Далі ці кошти виводились на компанії, підконтрольні власникам ТЕЦ. Однією з таких компаній була компанія "КРТ", бенефеціарами якої є окремі народні депутати і ці ж народні депутати є і власниками цих двох ТЕЦ", – підвів риску Ситник.

Нагадаємо, 2 серпня директор НАБУ Артем Ситник дав спільний брифінг із головою Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) Антоном Янчуком.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme