Нардеп "кришував" виборчі піраміди для фальсифікацій, - СБУ (ВІДЕО, ДОКУМЕНТИ)

На всіх звичайних виборчих дільницях України створили своєрідні піраміди для фальсифікації результатів виборів

Нардеп "кришував" виборчі піраміди для ф…

Про це заявив заступник глави СБУ Віктор Кононенко на брифінгу в Києві, інформує Depo.ua.

За його даними, замовником цієї піраміди є чинний народний депутат.

"Реалізація проекту передбачала формування у виборчих округах піраміди у вигляді керівник сектору, старший виборчої дільниці та десяток, які повинні були забезпечити необхідну визначену кожному кількість голосів на користь конкретного кандидата. На всіх звичайних виборчих дільницях країни. Тобто за щомісячну грошову винагороду найняті особи з числа місцевих жителів повинні були забезпечити голосування на користь конкретного кандидата. Створена організація має свою ієрархію, яка має свого керівника. Ним є один з народних депутатів України... По суті він є замовником всієї цієї роботи", - сказав Кононенко.

Ім'я нардепа він не назвав "свідомо, щоб не прив'язувати його до жодної з політичних сил". Лише уточнив, що це чинний народний депутат, який не є кандидатом у президенти.

Кононенко додав, що кожна з ланок піраміди отримувала фінансування, не передбачене жодним нормативним актом України.

"Кошти на підготовку цієї піраміди та звіти про її створення почали надаватися ще до офіційного старту президентської виборчої кампанії", - зазначив заступник голови СБУ.

Формування "піраміди" продовжилось і після офіційного початку виборчої кампанії, у січні 2019 року. Для цього надходили нові транші готівки в іноземній валюті, що конвертувались у гривню та роздавались на місцях. "Розмір оплати праці так званих "старших виборчих дільниць", яких скорочено називають "СВД" та членів "десяток"" зростав пропорційно до наближення виборів", - підкреслив Кононенко.

Обсяги фінансування мережі в різних регіонах були чітко розраховані відповідно до кількості виборців, розміру округів та чисельності дільничних комісій.

За даними СБУ, у злочинну організацію входили українці, росіяни та громадяни інших країн.

Силовик також повідомив, що у межах відкритого кримінального провадження у значній частині регіонів України провели більше 30 обшуків.

Кононенко додав, що процесуальні дії та слідство ще тривають, а також продемонстрував відео, де окремі члени "виборчої піраміди" обговорюють суми для виплат, схему роботи, заходи безпеки та інше.

На відео оприлюднені перемови В. Ковалевського, С. Білошицького, В. Ходуліна та інших осіб. Вони обговорювали деталі організації агітаційних хвиль, виплату коштів агітаторам.

Загалом злочинна група планувала залучити до своєї діяльності понад 600 тисяч осіб.

Нагадаємо, 19 лютого в СБУ повідомили, що Росія готує силовий сценарій на період виборів 2019 в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook