Прихильники Савченко готували силовий зрив виборів в Україні (ФОТО)

Росія готує силовий сценарій на період виборів 2019 в Україні

Про це на брифінгу заявив заступник голови Служби безпеки Віктор Кононенко, передає Depo.ua.

"Росія не зупиняється у своїх намірах знищити українську державу. Про це свідчить як риторика спецслужб РФ, так і інформація, якою ми володіємо", - зазначив Кононенко.

За його даними, російським спецслужбам поставили завдання "закрити питання українських виборів".

"Російські спецслужби як організатори акцій обирають власну агентуру, яка втекла з нашої держави, але досі прикривається паспортами громадян України. Наприклад, Микола Дульський організував в інтересах Росії в Україні щонайменше 6 акцій з дестабілізації ситуації", - наголосив Кононенко.

Зокрема Кононенко наголосив на діяльності так званої організації "Біла балаклава", яка діючи за вказівками Москви з осені 2018 року готувала зрив виборчого процесу одразу після завершення першого туру виборів.

У межах провадження відбулись обшуки в офісах та за місцем проживання трьох активних учасників групи на підтримку Надії Савченко, які за координації Миколи Дульського здійснювали підготовку до організації провокацій, які мали стати поштовхом до насильницької зміни влади в Україні.

"На першому етапі своєї діяльності для підняття градусу протестної активності затриманий Євген Моринець, він же "Біла балаклава", знімав та обробляв в інтернеті ролики від імені так званої "Білої балаклави". Вказана продукція містить заклики до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади насильницьким шляхом", - розповів Кононенко.

"Моринець почав втягувати у діяльність інших людей. Задум Росії включав невизнання народом результатів виборів. За задумом зловмисників, люди, які вийдуть на мітинги під ідеями народовлання, з одного боку будуть об'єктами легалізації намірів заздалегідь підготованих бойових груп захоплювати установи і проливати першу кров. З іншого - самі мають стати жертвами цих бойових груп. Координацію протиправних діянь Моринця здійснював підконтрольний російським спецслужбам Микола Дульський, котрий повинен був забезпечити контакт "Білої балаклави" та підібраних ним осіб з діючими в Украні законспірованими групами", - розповів силовик.

За даними СБУ, на виконання вказівок Дульського "Біла балаклава" вербував спільників, доводив їм плани щодо майбутнього захоплення адмінбудівель, органів державної влади, усвідомлював необхідність провокувати кровопролиття і майбутні людські жертви серед протестувальників.

"Датою переходу до активних заходів "Біла балаклава" за погодженням з Дульським обрав 31 березня 2019 року - день голосування на виборах президента України. Одразу після закриття дільниць під гаслами про фальсифікаціюю виборів планувалося оголосити проведення віча у Києві та регіонах а також спровокувати людські жертви для радикалізації та мобілізації суспільства", - сказав Кононенко.

Кононенко повідомив, що силовики затримали Моринця, провели у нього та його спільників обшуки та вилучили предмети, зокрема "коктейль Молотова", які свідчать про підготовку силового сценарію зриву виборів.

Сьогодні, 19 лютого, столичний суд має обрати Моринцю запобіжний захід.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року активіст, якого охрестили "білою балаклавою", у центрі Києва закликав до повалення влади. Згодом з'ясувалося, що акцію влаштував помічник народного депутата Надії Савченко, яку звинувачують у державній зраді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook