"Нафтогаз" розглядає зупинку транзиту газу Україною з 2020 року як базовий варіант

НАК "Нафтогаз України" розглядає припинення транзиту газу територією України з 1 січня 2020 року як базовий варіант
 

Під це про це сказав виконавчий директор НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко в ефірі "Радіо Свобода", передає Depo.ua.

Вітренко зазначив, що "Газпром" підготувався до контрактних поставок в Європу без українського транзиту і вже закачав до європейських газових сховищ значно більше газу, ніж у минулі роки. Крім того, "Газпром" наростив потужності скрапленого газу з Ямалу для експорту в Європу.

"Тому наші розрахунки показують, що навіть за умови затримки "Північного потоку–2" вони можуть обійтися без українського транзиту", – сказав він.

За словами Вітренка, саме тому Україна повинна демонструвати Європі конструктивну позицію і йти на будь-які переговори у різних форматах та розглядати всі пропозиції партнерів.

Нагадаємо, 28 листопада у Відні представники України та Росії провели переговори щодо "співпраці у газовій сфері", які раніше не анонсувались. Це були перші двосторонні переговори України та Росії щодо газу з 2014 року.

29 листопада РосЗМІ повідомили, що технічні консультації щодо транзиту газу, які повинні були відбутися в п'ятницю, 29 листопада, між Україною, Європейським Союзом і Росією, нібито перенесені на наступний тиждень.

За словами міністра енергетики РФ Олександра Новака, Росія планує продовжити двосторонні газові перемовини з Україною.

За словами виконавчого директора НАК "Нафтогаз Україна" Юрія Вітренка, "Нафтогаз" запросили на газові переговори з Росією в останній момент

Довідка: Експертні консультації 29 листопада мали передувати "газовій зустрічі" на рівні міністрів, яка була запланована на початок грудня. Тепер, імовірно, консультації на рівні міністрів навряд чи відбудуться наступного тижня, оскільки сторонам потрібно до них підготуватися.

Остання тристороння зустріч міністрів відбулася 28 жовтня в Брюсселі, проте не мала практичних результатів. Відтоді пройшло вже два раунди консультацій на рівні експертів. За їхніми підсумками стало зрозуміло, що сторони серйозно розходяться у позиціях.

Як відомо, дедлайн для укладення довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу через територію України за європейськими правилами і українським законодавством спливає 13 грудня.

Читайте також: Прибрати Коболєва: Як Зеленський замикає на себе питання газу

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme