На кордоні з Угорщиною Україна не має доступу до 150 км

150 кілометрів українського кордону з Угорщиною є "приватними" і являють собою звичайні земельні ділянки, і  прикордонники не мають повноцінного доступу до цієї ділянки кордону

На кордоні з Угорщиною Україна не має до…

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в ефірі телеканалу "112 Україна", передає Depo.ua.

"Так, фактично 150 км – це земельні ділянки, які 2 га селищна рада наділила місцевих жителів. Після цього вони були закумульовані в окремо взятих руках, вибудована комунікація і там кластери взагалі "гуляйполівських" часів. Коли барон, кажуть у циган, хтось каже староста або старший на території керує осередком цих людей, які екзальтовано дивляться на руку "дающу" їм", - заявив Матіос.

За його словами, він має намір доповісти про це генпрокурору Юрію Луценку, бо "так не може тривати далі".

Зазгачимо, що наразі в України напружені відносини з Угорщиною через новий освітній закон, за яким нацменшини повинні будуть навчатися в школі українською мовою, крім початкових класів.

Нагадаємо, 13 жовтня під будівлею посольства України у Будапешті відбулася сепаратистська акція "Самовизначення для Закарпаття".

Як відомо, 5 вересня Верховна рада України прийняла новий закон "Про освіту", а вже 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв'язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Водночас уряд Угорщини заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон "Про освіту".

Депутати Національних зборів (парламенту) Угорщини відмовилися від зустрічі з делегацією Верховної Ради щодо роз'яснень положень закону "Про освіту", зокрема мовної статті.

Голова МЗС Угорщини Петер Сіярто під час візиту в Ужгород заявив, що наступному засіданні Ради ЄС Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС через закон про освіту.

11 вересня Угорщина погрожувала Україні економічними санкціями з боку ЄС через освітню реформу.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи провела термінові дебати щодо нового закону України про освіту і опублікувала повний текст резолюції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme