Муженко не хоче йти в Раду говорити про Дебальцеве, тому депутати самі прийдуть до нього

Начальник Генштабу Збройних Сил України Віктор Муженко відмовляється доповідати робочій групі комітету Ради щодо подій у Дебальцевому в лютому
Depo.Влада
23 квітня 2015 09:51
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав член робочої групи Дмитро Тимчук, передає depo.ua.

"Робоча група ретельно вивчила хід подій, в результаті яких нашими військами був втрачений Дебальцевський плацдарм (за версією генералів - в результаті "планового відведення військ", що, м'яко кажучи, не особливо підтверджується фактами). Ми ознайомилися з документами Генштабу, опитали посадових осіб ГШ, штабу АТО, керівництво сектора, представників командування частин і підрозділів", - розповів Тимчук, зазначивши, що він склав свій варіант звіту про події та запропонував його на розгляд робочої групи.

"Що стосується підсумкового звіту робочої групи, то виникла наступна проблема. Вивчення обставин, при яких був втрачений Дебальцевський плацдарм, викликає масу питань особисто до начальника Генерального штабу ЗС України. Не відповівши на них, ми не можемо закінчити звіт (в моїй версії звіту вказані причини, але не вказані аргументи Генштабу щодо тих чи інших дій, а швидше бездіяльності - ці аргументи і повинен представити начальник ГШ). При цьому Комітет ВР з лютого на кожному своєму засіданні приймає рішення запросити начальника ГШ на бесіду. І кожен раз начальник ГШ просто ігнорує наші наполегливі запрошення без всяких пояснень", - написав депутат.

Він також відзначив, що фракція партії "Самопоміч" прийняла рішення своїми силами спробувати викликати начальника ГШ на бесіду. Однак теж безрезультатно.

"Зрештою, вчора Комітетом ВР з питань національної безпеки і оборони було прийнято рішення домогтися зустрічі з начальником ГШ всяку ціну. Для цього ми більше не будемо запрошувати даного генерала до себе в гості, бо це марно. Ми прийдемо до нього самі, у повному складі. Де, як, в яких кущах або в якому бункері буде ховатися від народних депутатів генерал-полковник Муженко - подивимося. Але якщо нам не змінить мисливський інстинкт, ми таки відловимо цього невловимого генерала. І отримаємо відповіді на питання, які вельми цікавлять і нас, депутатів, і все українське суспільство", - заявив Тимчук.