Московський суд відмовив Джемілєву у праві на в'їзд в Крим

Басманний суд Москви в четвер відмовився призупинити рішення про заборону Федеральної міграційної служби на в'їзд в окупований Крим депутату Верховної Ради України і лідеру меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву для його особистої участі в судовому засіданні
Depo.Влада
12 лютого 2015 18:02
ФОТО: depo.ua
Московський суд відмовив Джемілєву у праві на в
Московський суд відмовив Джемілєву у праві на в'їзд в Крим

Суд розглядає питання про законність цієї заборони. Таким чином, було відмовлено у задоволенні клопотання захисту. Як зазначається в ухвалі суду, «виконання даного рішення ФМС не ускладнить виконання рішення суду», передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

Також суд відмовив захисту у витребуванні з міграційної служби самої постанови ФМС про заборону в'їзду Джемілєва на територію РФ. Таке рішення суд мотивував поясненнями представників ФМС, які заявили в суді, що відомство не виносило даної постанови і не має її в розпорядженні. Крім того, відповідачі уточнили, що подібні рішення не входять до компетенції ФМС, оскільки приймаються з метою забезпечення безпеки або громадського порядку.

«Ми не володіємо інформацією про ініціатора обмеження на в'їзд, але припускаємо, що це органи, які відповідають за безпеку на території держави», - резюмували представники міграційної служби.

Нагадаємо, 22 квітня Федеральна міграційна служба Росії заборонила Джемілєву в'їжджати на територію анексованого Криму протягом п'яти років. Про таку саму заборону було оголошено голові меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову.

В ексклюзивному коментарі depo.ua 21 січня Джемілєв заявив: він не вірить, що виграє суд, але переконаний, що навіть програна справа допоможе йому в боротьбі за повернення в Крим.

Раніше Басманний суд Москви переніс на 12 лютого розгляд справи за позовом лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва до Федеральної міграційної служби Росії.

Росія анексувала Крим після проведеного там псевдореферендума 16 березня 2014 року. Україна не вела військову кампанію із захисту півострова.