Міжнародна Рада музеїв рекомендувала не брати експонатів із вкраденого Криму

Міжнародна рада музеїв (ICOM) виступила з рекомендацією до музеїв зі всього світу не приймати експонати з установ, розташованих в анексованому Криму

Про це йдеться в повідомленні прес-служби українського Мінкульту, передає Depo.ua.

У листі ICOM до українського міністерство зазначено, що музеям порадили утриматися від прийомів експонатів до тих пір, поки не буде вирішено правовий статус Криму.

"За будь-яких обставин ICOM рішуче наполягає на необхідності поважати незалежність музеїв та цілісність музейних колекцій. Я користуюся цією можливістю, щоб ще раз висловити підтримку з боку ICOM зусиллям України щодо захисту культурної спадщини в рамках чинного національного і міжнародного права та відповідно до етичних норм і практичних інструментів, розроблених ICOM, таких як Кодекс професійної етики ICOM та Червоні списки культурних об'єктів, що знаходяться в небезпеці", - йдеться у листі за підписом президента організації.

У Міжнародній раді музеїв додали, що співпрацюють з ЮНЕСКО у питанні захисту української культурної спадщини в Криму.

"ICOM і її партнери використовують всі можливості для підкреслення необхідності дотримання норм міжнародного права і міжнародних стандартів збереження культурної спадщини як у мирний час, так і під час військових дій. ICOM рішуче закликає всі сторони утриматися від будь-яких навмисних дій щодо музеїв і археологічних пам'яток, які можуть спричинити пряму або опосередковану шкоду культурним цінностям, які знаходяться в Криму, і безповоротну втрату відомостей про походження культурних цінностей", - зазначено в документі.

Як раніше повідомлялося, у прокуратурі Криму заявили, що окупаційна влада незаконно націоналізувала 4 тис. об'єктів української власності. Збитки Україні від анексії Криму склали 1,8 трлн грн.

Нагадаємо, у 2014 році чотири кримських музеї відправили на виставку в нідерландський музей Алларда Пірсона понад тисячу артефактів із колекції "скіфського золота". Голландія повинна була віддати ці експонати ще у середині травня 2014 року. Однак після окупації Криму Росією, коли влада України звернулася з проханням повернути історичні знахідки, в Нідерландах на скандал вирішили не нариватися, а виставку продовжили. Пізніше всі експонати опечатали прямо у вітринах в Амстердамі. Тепер це питання вирішується в судах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme