Міжнародна організація журналістів вимагає від Зеленського покарати вбивць Шеремета

Міжнародна організація Комітет захисту журналістів (CPJ) закликала президента України Володимира Зеленського покарати вбивць  журналіста Павла Шеремета та допомогти звільнити низку журналістів із місць несвободи

Про це йдеться у листі, передає Depo.ua з посиланням на сайт організації.

"Останніми роками низка українських журналістів зіткнулися з репресіями за свою діяльність, що свідчить про погіршення свободи слова в країні. Найбільш відомою є справа білоруського журналіста Павла Шеремета, якого вбили бомбою в машині у Києві 20 липня 2016 року", - йдеться у зверненні.

У першу річницю вбивства Шеремета Комітет відрядив делегацію до України, і президент Петро Порошенко запевнив, що український уряд має політичну волю розслідувати це вбивство.

"Однак прогресу у справі так і не з’явилося. Ми просимо вас забезпечити швидке і ретельне розслідування вбивства Шеремета і притягнути винних до відповідальності", - заявили в CPJ.

Там також закликли негайно звільнити керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, посприяти звільненню журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), якого вже два роки утримують бойовики,  а також Романа Сущенка, який перебуває в російській в'язниці з вересня 2016 року.

Нагадаємо, за словами генпрокурора Юрія Луценка, коло підозрюваних у вбивстві Шеремета серйозно звузилося.

28 лютого 2018 року президент Петро Порошенко пообіцяв робити все, аби вбивства журналістів, зокрема Шеремета, були розслідувані.

Національна поліція з 24 липня 2017 року засекретила всі рішення судів у справі про вбивство Павла Шеремета.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme