МінТОТ розробив план захисту українців в окупованому Криму

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) розробило розширений план заходів щодо захисту громадян України, які проживають на тимчасово окупованих Росією територіях

Про це на брифінгу повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, передає Depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"До того, поки перехідний період по поверненню території Автономної республіки Крим під контроль України не почався, ми маємо підтримувати максимальні зв'язки з населенням. Ми очікуємо, що план буде планом всіх без виключенням органів. Головне наразі - це питання безпеки. Ми сподіваємось, що РФ дійде до рішення щодо виведення своїх військових і ми почнемо транзитний період", - заявив Черниш.

За словами першого заступника міністра з питань окупованих територій Юсуфа Куркчі, план заходів передбачає загалом 15 завдань.

"На погодження цього плану ми витратили майже рік. Це стосується того, що виконавців цього плану майже - 60. План передбачає 15 завдань, 50 заходів, прийняття і розробка 10 нормативно-правових актів. В плані закріплені такі заходи: забезпечення прав і свобод, зв'язок з громадянами України з АРК, доступ до культури і ЗМІ, доступ до медицини, полегшення доступу до української освіти, розбудова КПВВ та налагодження транспортної інфраструктури. Це створення ЦНАПів, сервісних зон та організацію транспортного сполучення з КПВВ до найближчих обласних центрів країни. Нашою метою є удосконалення порядку переміщення фізичних осіб, удосконалення процедури оформлення документів про народження, смерть, а також документів, що посвідчують особу", - додав Куркчі.

Міністр наголосив, що позиція міжнародних партнерів щодо Криму кардинально змінилась. Втім до початку транзитного періоду Україна ще має підготуватись до повернення окупованого півострову. Зокрема, підготувати українських чиновників працювати у перехідний період.

"По-перше, я хочу сказати, що політично змінилась позиція міжнародних партнерів щодо Криму. Це ви можете побачити на прикладі двох політичних заяв "Великої сімки". Якщо заява попереднього року - це загальні речі, то цього року чітко зазначається, що Крим має бути повернений Україні. Це серйозна новина за останні чотири роки в світі. Чи готові ми до повернення завтра? Ні, не на 100%. Але ми працюємо над цим", - заявив Черниш.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme