Міліція схопила і показала підозрюваних у замаху на Парубія

Заарештовано трьох осіб за підозрою у замаху на життя першого заступника голови Верховної Ради Андрія Парубія. За даними слідства, замовником злочину є Станіслав Шуляк, який під час президентства Віктора Януковича був командувачем Внутрішніх військ
Depo.Влада
2 лютого 2015 07:56
ФОТО: depo.ua
Міліція схопила і показала підозрюваних у замаху на Парубія
Міліція схопила і показала підозрюваних у замаху на Парубія

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Facebook-сторінку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

«Вичислили. Провели арешти. Серед заарештованих - нинішній співробітник УДО (Управління держохорони, - ред.), у минулому «личник» Шуляка», - написав міністр. А в довідці департаменту карного розшуку МВС зазначається, група осіб, які організували і скоїли цей злочини, є терористичною організацією.

«Встановлено, що замовник-організатор замаху на вбивство Парубія А.В. - Шуляк С.М., який за час правління Януковича В.Ф. обіймав посади першого заступника начальника Управління державної охорони України, командувача Внутрішніми військами МВС України. Перебуваючи в Російській Федерації, оголошений Україною в розшук, він з лютого 2014 року активно сприяв утворенню іноземних диверсійно-терористичних груп на території Луганської та Донецької областей, а також займався мобілізацією найманців на території Ростовської області в Росії», - стверджують у міліції.

30 січня в результаті проведення комплексу оперативно-розшукових заходів правоохоронці встановили місцезнаходження і затримали працівника Управління державної охорони України громадянина «К», довірену особа Шуляка, який особисто підбирав учасників для виконання цього злочину та здійснював контроль і координацію їхніх дій, а також організовував зникнення з місця події виконавця злочину.

При цьому «К» перебував на службі і був старшим зміни нарядів Управління державної служби охорони. Він був на місці скоєння злочину.

«Також 30 січня затриманий ще один учасник цієї злочинної групи, громадянин «С», начальник відділу надання охоронних послуг та супроводу вантажів приватної компанії (у минулому проходив службу в 101-й окремій бригаді охорони Генерального штабу Міністерства оборони України), який перебуваючи на місці вчинення злочину, виконував доручення громадянина «К» і передавав його вказівки виконавцю злочину. Надалі допомагав завезти і вивезти виконавця злочину з території України до Російської Федерації», - розповіли в МВС.

З'ясувалося, що за вчинення цього злочину громадянин «С» отримав гроші, передані йому з Російської Федерації, які він надалі розподілив між іншими учасниками злочинної групи.

Крім того, затриманий громадянин Російської Федерації «Г», який з території Росії організував перевезення виконавця злочину, теж громадянина РФ.

«Встановлено, що до підбору виконавця злочину причетний громадянин Російської Федерації «П», який є членом організації під назвою «Міжнародна академія казацтва», представники якої беруть участь у терористичних діях на окупованих територіях Луганської та Донецької областей», - додали в МВС.

Таким чином, наразі заарештовано трьох осіб, причетних до цього злочину.

Проводиться комплекс оперативно-розшукових заходів та слідчих дій, спрямованих на встановлення місцезнаходження інших учасників злочину.

Як повідомляв depo.ua, 24 грудня 2014 року о 23:20 біля готелю «Київ» у центрі столиці невідомий кинув гранату під ноги народних депутатів України, серед яких був перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій.