Ми були впевнені, що стара делегація України в ПАРЄ до кінця року збереже свої повноваження, – Ясько

Нова українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи була абсолютно впевнена, що повноваження старих членів делегації збережуться до кінця року, якщо новий склад не подаватиме документи для участі у осінній сесії, однак наразі організація все намагається трактувати по-іншому

Таку заяву зробила очільниця української делегації у ПАРЄ, нардепка від партії "Слуга народу" Єлизавета Ясько у інтерв'ю виданню LB.ua, передає Depo.ua.

За словами нардепки, для того, щоб стара делегація втратила свої повноваження у ПАРЄ, голова Верховної Ради повинен надіслати лист генеральному секретарю організації щодо візиту нових делегатів на сесію, однак цього не передбачалося.

"Офіційний документ про участь ми не подаємо. Це виключно наше рішення. Просто ми на 100% були впевнені, що стара делегація до кінця року збереже свої повноваження. А зараз ПАРЄ трактує все по-іншому. Ми зараз розбираємося, що це означає і чи не трактує знову секретаріат ПАРЄ норми і правила організації, виходячи з ситуативних політичних вигод", –сказала вона.

Відповідаючи на питання про те, чи Україна пропускає сесію, бо депутати неуважно дивилися документи, Ясько зазначила, що тема старої делегації взагалі не піднімається тому, що є нова законна делегація.

"Нас хвилює тільки це питання. Якщо представники старої делегації хотіли висловити свою думку, у них були можливості це робити. Це не питання до нової делегації", – додала вона.

Нагадаємо, 17 вересня у Верховній Раді сформували новий склад української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

23 вересня Україна вирішила не подавати повноваження нової делегації на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня по 4 жовтня 2019 року.

Також повідомлялося, що Україна 30 вересня може втратити будь-яке представництво в Парламентській асамблеї Ради Європи.

26 вересня стало відомо, що новий склад делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи змушують прибути в Страсбург.

Голова української делегації в ПАРЄ Єлизавета Ясько відвідає сесію з неофіційним візитом самостійно.

Довідка: ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу у квітні 2014 року через анексію Криму. Оскільки Москва не виконала жодної вимоги відповідних резолюцій асамблеї, санкції проти РФ тривали кілька разів. На знак протесту російські депутати не брали участі в роботі асамблеї з 2016 року. Влітку 2017 року Москва припинила платити внески до бюджету Ради Європи, пояснюючи це тим, що делегація Держдуми РФ не має повноцінних прав у ПАРЄ. З'явився варіант, що Росія взагалі покине ПАРЄ. Після цього почали говорити, що неучасть Росії в ПАРЄ обмежує права російських громадян, зокрема неможливість оскарження рішень російського суду в ЄСПЛ.

У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

Після цього російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень в ПАРЄ.

Водночас українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації Росії. Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

26 червня хорватка Марія Пейчинович-Бурич обрана генеральним секретарем Ради Європи в першому раунді.

Тоді ж моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme