Меттіс просить Трампа "пригальмувати" удар по Сирії, - ЗМІ

Міністр оборони США Джеймс Меттіс закликав владу країни не поспішати c "неминучим" ударом по Сирії через можливі глобальні наслідки такої атаки, яка може перерости в ширший конфлікт між Заходом, Іраном і Росією

Про це повідомили джерела The New York Times, передає Depo.ua.

За даними видання, свої побоювання голова Пентагону висловив на закритій зустрічі з радниками президента з безпеки в Білому домі. Зокрема, Меттіс запропонував надати більш переконливі докази ролі президента Башара Асада в організації недавньої хімічної атаки, щоб переконати світову спільноту в необхідності військової операції.

Зазначається, що зустріч завершилася без ухвалення рішення про необхідність військової акції в Сирії.

Меттіс публічно озвучив свої побоювання щодо ескалації конфлікту в Сирії під час слухань у Комітеті Палати представників Конгресу США з питань збройних сил.

"Ми намагаємося зупинити вбивства невинних людей. Однак на стратегічному рівні наша задача - утримати ситуацію від ескалації і виходу з-під контролю, якщо ви розумієте мій натяк", - підкреслив Меттіс.

У той же час, джерела The New York Times висловили сумнів в тому, що Пентагону вдасться вплинути на рішучість президента США Дональда Трампа, який 11 квітня в своєму Twitter анонсував ракетний удар по Сирії. "Росія обіцяє збивати будь-які ракети, випущені по Сирії. Готуйся, Росіє, вони прилетять. Вони будуть хороші, нові і "розумні"!", - написав Трамп.

Нагадаємо, 11 квітня президент США Дональд Трамп анонсував ракетний удар по Сирії і закликав Росію підготуватися.

12 квітня Меттіс заявив, що Пентагон готовий надати військові варіанти дій в Сирії у зв'язку з хімічною атакою в Східній Гуті.

Телеканал CNBC повідомив з посиланням на джерело, що США розглядають серед можливих цілей для ударів вісім різних об'єктів в Сирії.

Довідка: За даними представників благодійної організації "Білі шоломи", у районі Східна Гута 7 квітня ввечері з гелікоптера було скинуто бочкову бомбу з хімікатами. Через це загинули щонайменше 150 людей і ще понад тисяча дістали поранення.

11 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що в результаті бомбардування сирійського міста Дума до лікарень звернулися 500 людей з симптомами хімічного отруєння.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme