Медведчук почав творити Дніпропетровську народно-економічну республіку

Віктор Медведчук запропонував дніпропетровцям лайт-версію "ДНР"
Depo.Влада
23 листопада 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Медведчук почав творити Дніпропетровську народно-економічну республіку
Медведчук почав творити Дніпропетровську народно-економічну республіку

Цими вихідними у Дніпропетровську відбулося урочисте відкриття громадської приймальні такої собі "Громадської ради Дніпропетровщини". Подія була обставлена цілком в дусі показових презентацій – сині та жовті кульки, купа державних прапорів, спеціально найняті студенти в групі підтримки, з плакатами та знудженими обличчями.

Медведчук почав творити Дніпропетровську народно-економічну республіку - фото 1

Сама "рада" позиціонує себе як продовжувачів традицій Грушевського і Чорновола та як борців за демократію і "справжнє народовладдя". "Наша організація продовжує традиції видатних українських державних діячів, таких як Грушевський і Чорновіл… Боротьба за демократію і повне народовладдя є для нас найважливішим пріоритетом. Тільки разом ми можемо вирішити питання, які щодня нас турбують - зростання цін на продукти, зростання тарифів, скорочення робочих місць і невиплата зарплат", - заявив під час урочистостей лідер "ради" Сергій Шапран.

Аби зрозуміти, хто стоїть за цією оперетковою "радою", достатньо звернути увагу лише на дві речі. Перше – програма. Боротьбу за демократію і народовладдя в цій організації бачать у створенні такої собі Дніпропетровської економічної автономії. Мовляв, отримаємо економічну автономію і почнемо розвиватися випереджаючими темпами, а люди заживуть одразу щасливо і заможно. Така собі Дніпропетровська народно-економічна республіка – лайт-версія інспірованого Путіним донбаського сепаратизму.

Ну, і по-друге Сергій Шапран, який очолює "Громадську раду Дніпропетровщини" і вестиме дніпропетровський народ до економічної автономії, є людиною з команди Віктора Медведчука та керівником ініціативної групи "Українського вибору" у Дніпропетровську.

Як бачимо, безліч державних прапорів, якими махають активісти "ради", така собі мімікрія, власне як і тези про виключно економічну автономію. Що б СБУ не прискіпувалася. А чого прагне команда кума Путіна в Україні, всім і так добре відомо. 

Власне, не надто активний останнім часом кум Путіна півроку тому уже започаткував аналогічний проект на Харківщині. В березні люди з команди Медведчука створили "Громадську раду Слобожанщини для сприяння конституційній реформі". Одним з головних ініціаторів того дійства була відома комуністка-українофобка Алла Александровська. Як бачимо ситуації майже дзеркальні.

Як і в Харкові в Дніпропетровську появу нової медведчуківської тусовки ніхто особливо не помітив. Все це наштовхує на думку, що Медведчук плодить ці регіональні проекти не стільки для українського вжитку, скільки для російських кураторів. Мовляв, дивіться, я працюю, в міру сил і можливостей несучі впертим хохлам "русскій мір" під різними обгортками. І робиться це для того, щоб Медведчука остаточно не списали у Кремлі, як відпрацьований матеріал. Це дозволить Віктору Володимировичу, як і його нинішньому політичному партнеру Рінату Ахметову, залишати свій вплив на окупованих територіях Донеччини та Луганщини.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада