Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії

Перша леді України Марина Порошенко ознайомилася із системою освіти, виховання і ставлення до дітей з особливими потребами у Японії
Depo.Влада
7 квітня 2016 17:23
ФОТО: depo.ua
Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії
Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії

Про це йдеться у повідомленні на сторінці "Фонду Порошенка" у "Фейсбуці", передає depo.ua.

У рамках офіційного візиту глави держави до Японії Марина Порошенко відвідала дошкільний заклад – Центр ранішнього втручання та соціального розвитку дітей з особливими потребами та їх сімей "Umeda Akebono", а також початкову школу "Rinsen" зі спеціальними класами для дітей з фізичними вадами.

Разом з президентом України пані Марина брала участь у офіційних заходах програми візиту, зокрема відбулися зустрічі з імператорським подружжям та дружиною прем’єр-міністра пані Акі Абе.
Під час відвідання Центру "Umeda Akebono", в якому навчаються близько 400 дітей віком від народження до шести років, дружина президента України оглянула кімнати для дітей з фізичними вадами, ігрову кімнату, залу для занять музикою, кімнати для спільних занять батьків та дітей.

Директор дошкільного закладу, що функціонує вже 40 років, Като Масахіто ознайомив пані Порошенко з методиками, які застосовуються педагогічним колективом та умовами перебування дітей. Сторони обговорили систему роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в Японії, а також філософію сприйняття та формування доброзичливого ставлення суспільства до цих людей.
У ході візиту до початкової школи "Rinsen", яка є найстарішою школою м. Токіо і в цьому році відзначає 139 років з дня заснування, пані Порошенко відвідала урок у спеціальному класі для дітей з фізичними вадами та урок музики. На знак пошани та вітання діти заспівали дружині президента України японську пісню.

Пані Марина разом із директором школи пані Ясуко Цутія обговорили питання навчання дітей з особливими потребами у загальноосвітніх школах. Директор розповіла, що в очолюваному нею закладі навчаються діти з синдромом Дауна, аутизмом та ДЦП. За словами пані Ясуко, в школі ефективно використовується спільне навчання дітей з обмеженими можливостями разом з дітьми, що не мають таких обмежень.

Зі свого боку Марина Порошенко зауважила, що зараз в Україні під її патронатом здійснюється напрацювання дорожньої карти змін в системі української освіти. У ній головним принципом визначено, що діти з особливими потребами повинні мати можливість навчатися в середовищі однолітків: "З метою досягнення ефективного та дієвого результату ми активно вивчаємо закордонний досвід становлення і розвитку інклюзивної освіти. Зокрема, вже проведено ряд робочих зустрічей з фахівцями з Нідерландів, Канади, Румунії та Молдови. Сьогодні ми багато дізналися про шляхи вибудови інклюзивного навчання, які є невід’ємною частиною унікальної системи освіти Японії. Впевнена, що міжнародний досвід допоможе нам вибудувати власну успішну модель запровадження інклюзивної освіти в Україні".

Також у рамках візиту відбулася зустріч дружини президента України Марини Порошенко та дружини прем’єр-міністра Японії Акі Абе. Під час зустрічі піднімалися питання, що знаходяться в зоні опіки перших леді обох країн. Так, обговорювалася проблематика духовного розвитку молодого покоління та формування поважного ставлення до особистості. До того ж, напередодні 30-ої річниці Чорнобильської аварії та 5-ої річниці аварії в префектурі Фукусіма мова йшла про ліквідацію наслідків та попередження подібних техногенних катастроф у майбутньому.

Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії - фото 1

Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії - фото 2

Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії - фото 3

Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії - фото 4

Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії - фото 5

Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії - фото 6

Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії - фото 7

Марина Порошенко "розвідала", як працюють з особливими дітьми у Японії - фото 8

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада