Ляшко розповів, які існують типи COVID-вакцин, і чи є вони взаємозамінними

Різні типи вакцин проти коронавірусу, вироблені на різних платформах, не є взаємозамінними

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Ляшко розповів, які існують типи COVID-в…
Фото: Рixabay

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я України та головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу, передає Depo.ua.

"В даний час не існує даних про взаємозамінність вакцин проти COVID-19, які вироблені на різних платформах", – сказав він.

Ляшко пояснив, що існують:

  • мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna);
  • векторні вакцини (AstraZeneca);
  • інактивовані вірусні вакцини (CoronaVac від Sinovac Biotech).

"Ці вакцини поки що не взаємозамінні. Але вакцини з однієї платформи, наприклад векторна вакцина від AstraZeneca, якщо вона вироблена на різних майданчиках, вона взаємозамінна", – пояснив урядовець.

Нагадаємо, вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого.

Імунізація проводиться препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca. 

Із 22 березня розпочалася чергова ланка другого етапу вакцинації, в межах якої до організації кампанії імунізації, окрім мобільних бригад, додаються ще і стаціонарні пункти щеплень. До процесу вакцинації також залучаються сімейні лікарі. 

Вакцинація відбувається поетапно. Спочатку вакцинують усіх, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим: лікарів, військових, літніх людей та соціальних працівників.

Після старту вакцинації Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) вирішило популяризувати імунізацію від коронавірусу, дозволивши використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів

Повідомлялося також, що МОЗ може змінити план вакцинації, включивши до нього якнайшвидше працівників критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність країни.

25 березня Україна отримала першу партію вакцини CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech. За словами Ляшка, нею, перш за все, щепитимуть літніх людей та тих, хто постійно з ними контактує. При цьому вакцинація препаратом CoronaVac має розпочатися вже через десять днів після його прибуття.

Читайте також: Україна на карантині до 30 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme