Луценко назвав п'ять претензій Євросоюзу до України щодо безвізового режиму

Голова фракції БПП Юрій Луценко за результатами закритих зустрічей з керівництвом Європарламенту, ЄС та Єврокомісією узагальнив основні претензії до України
Depo.Влада
3 березня 2016 23:02
ФОТО: depo.ua

Зокрема, як передає depo.ua, в ефірі "112 Україна" він сформував 5 пунктів, через які процес скасування візового режиму з Україною затримується.

"Перше, Європа перебуває в шоці від міграційної кризи. Більше мільйона сирійських біженців прибуло в Європу, це викликало шок. Нам говорять: в цій ситуації говорити з європейськими виборцями про можливість безвізового режиму ще для однієї воюючої країни, в якій є 1 млн 200 тис. або 1,5 млн переміщених осіб, важко. Наші контраргументи: Україна має спрощений прикордонний рух з Польщею і жоден українець ще не скористався цим, щоб втекти в ЄС. Біженці України в ЄС складали до війни і сьогодні складають менше 1%. Не бійтесь України, нам потрібен безвіз для цивілізаційного прориву, культурного прориву, не для масової втечі.

Друге, від ЄС. Голландія є членом ЄС. Згідно їх закону був проголошений референдум про підтримку прагнення України. Без проведення референдуму ми не можемо прийняти жодного рішення, тому ми вас від’єднуємо від грузинського питання. Ми маємо з повагою ставитися до правил в чужому домі. Голландці, в пам'ять яких ми клали квіти біля посольства, проливали таку ж кров як наші бійці, не тільки за Україну, але за Європу в цілому. Це проблема, яку неможливо оминути жодними рішеннями українського парламенту. До початку квітня процес вирішення по Україні мусить бути зупинений.

Проблема третя, російська пропаганда, бо навіть керівники фракцій ЄП говорили прямо, що ми стомилися від санкцій, наш бізнес вимагає збуту на російські ринки в умовах економічного спаду, ми потребуємо зняття санкцій, від нас вимагають знаття цих санкцій, чому ми маємо допомагати країні не з ЄС. Це відображає успіх путінської пропаганди.

Четверта позиція. Я мушу визнати, що європейці мають рацію. У нас не подолана олігархія і ми не можемо справитися з внутрішніми викликами. Також є корупція і вона є надзвичайно велика. У нас незрозуміла ситуація з урядом і неможливо вести переговори з країною, яка в глибокій політичній кризі.

І остання річ – у нас недолік в одному законі. Я цю тезу чув раз за 4 дні. Це проблема нашої фракції, бо поправку, на жаль, вносив наш депутат. В ході консультацій з євроструктурами було неправильно вироблено цю поправку, я це визнаю", - сказав Луценко.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада