Луценко ініціює розслідування проти Авакова (ДОКУМЕНТ)

Генеральний прокурор Юрій Луценко попросив прем'єр-міністра Володимир Гройсмана призначити службове розслідування щодо дій глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова, який не повідомив про наявність у нього конфлікту інтересів у розслідуванні МВС справи його бізнес-партнера Ігоря Котвіцького
Depo.Влада
18 липня 2016 17:04
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит громадської організації "Центр протидії корупції", передає depo.uа.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура з 31 грудня 2015 року керує кримінальною справою за фактом незаконного збагачення, здійсненого особою, яка займає особливо відповідальне становище - народним депутатом України Котвицьким. Цю справу об'єднали з іншою від 23 вересня 2015 року, досудове розслідування якого проводилося МВС.

Згідно ст.172 Адміністративного кодексу України Аваков має відповідати за те, що не повідомив про наявність у нього "реального конфлікту інтересів, а також вчинення дій або ухвалення рішень в умовах реального конфлікту інтересів".

У відповіді на запит "Центру протидії корупції" йдеться, що САП не володіє інформацією про тиск Авакова на слідство, тому факт вчинення ним адміністративного правопорушення відсутній.

"Разом з тим, беручи до уваги взаємини Авакова А. Б. і Котвіцького І. А., обізнаність міністра про дане кримінальне провадження, його повноваження щодо керівництва і слідчих органів Національної поліції..., розслідування кримінального провадження... слідчими НПУ (Нацполіції - ред.) здійснювалося в умовах потенційного конфлікту інтересів з боку міністра", - зазначили у відповіді.

Також у документі йдеться, що міністр повинен був повідомити про наявність реального або потенційного конфлікту інтересів не пізніше наступного робочого дня після того, як дізнався про наявність такого конфлікту і застосувати заходи для врегулювання цієї ситуації.

Тобто глава МВС повинен був повідомити про свій конфлікт інтересів до 10 листопада, чого він не зробив.

Наголошується, що Аваков не вживав заходів щодо самостійного врегулювання потенційного конфлікту інтересів, бо це не за його ініціативою розслідування було передано іншому правоохоронному органу, а з ініціативи ГПУ.

"За корупційні та пов'язані з корупцією правопорушення ч. 1 ст. 65 Закону передбачається кримінальна, адміністративна, цивільно-правова та дисциплінарна відповідальність", - йдеться у відповіді на запит.

Нагадаємо, що Солом'янський райсуд Києва надав детективам НАБУ тимчасовий доступ до рахунків та документів "Альфа Банку" та Credit Agricole в рамках справи щодо виведення з України 40 млн доларів депутатом від "Народного фронту" Ігорем Котвіцьким.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада