Суд допустив НАБУ до рахунків соратника Авакова (ДОКУМЕНТ)

Солом'янський райсуд Києва надав детективам НАБУ тимчасовий доступ до рахунків та документів "Альфа Банку" та Credit Agricole в рамках справи щодо виведення з України 40 млн доларів депутатом від "Народного фронту" Ігорем Котвіцьким
Depo.Влада
18 липня 2016 15:13
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в рішенні суду від 12 липня, повідомляє depo.ua з посиланням на Центр протидії корупції" (ЦПК).

Зокрема, суд надав дозвіл детективам на ознайомлення та виїмку документів, які мають відношення до переказу 40 млн доларів з рахунку Котвіцького на рахунок панамської компанії Kingston Group S. А.

У НАБУ є питання щодо походження вищезгаданих коштів, адже вони не були вказані в декларації про доходи Котвіцького. Оскільки нардеп мав відкриті рахунки в "Альфа Банку" та Credit Agricole, то детективи попросили та отримали доступ до необхідних банківських матеріалів.

За даними УПК, всього детективи НАБУ отримали 14 дозволів на вилучення банківських та установчих документів у Нідерландах, Швейцарії, Панамі та Норвегії.

Документи стосуються транзакцій та посадових осіб офшорних компаній Kingston Group S. А та Tiway FSU B.V, які мають відношення до виведення Котвіцьким незадекларованих $40 млн.

Суд допустив НАБУ до рахунків соратника Авакова (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Нагадаємо, НАБУ розслідує змову між посадовцями НБУ та кількома офшорними компаніями, які перерахували $40 млн.

У червні 2015 року між Котвіцьким і ТОВ "Крим Петроліум Компані" був укладений договір, за яким остання переводить на нардепа борг в $40 млн доларів перед нідерландською компанією Tiway FSU B.V. Паралельно остання передала панамській Kingston Group S.A. за винагороду в 1 долар право вимагати з Котвіцького $40 млн.

У липні-серпні 2015 року двома траншами Котвіцький перекинув $41 млн доларів зі свого рахунку в "Сбербанку" в "Ощадбанк". З цих грошей 40 млн доларів було перераховано компанії Kingston Group S.А. в швейцарському банку Falkon Private Bank, а решту – 1 млн доларів – на рахунок Котвіцького у "Альфа Банку". 

За даними ЦПК, у декларації про доходи інформація про ці кошти була прихована. Натомість ці гроші були вказані в новій декларації, поданій Котвіцьким після підозрілої транзакції.

Kingston Group S.A. є бенефіціарним власником ТОВ "Крим Петроліум Компані", а попереднім бенефіціаром була компанія Tiway FSU B.V.

Як відомо, Котвіцький є соратником і бізнес-партнером міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада