Луценко хоче позбавити Ахметова вагонів

Генпрокурор Юрій Луценко у рамках кримінального провадження хоче повернути "Укрзалізниці" 10 тисяч вагонів, які орендує фірма "Лемтранс" олігарха Ріната Ахметова

Про це генпрокурор розповів кореспондентові "Української правди", передає depo.ua.

"Товариш Кривопішин знахабнів. Мало йому всього накраденого, так він відновлюється через суди і активно засилає гінців. Але мене найбільше цікавлять 10 тисяч віджатих у держави вагонів приватної компанії, за які я воюю з 2006 року", - говорить слідчим Луценко.

"Ці вагони "Лемтрансу" - довгограюча історія. Якщо опустити подробиці, суть у тому, що у 2006, а потім і в 2010 році "Укрзалізниця" фактично передала вагони в оренду компанії, акціонером якої є Рінат Ахметов", - додав він.

Генпрокурор наголосив, що повернення "Укрзалізниці" 10 тисяч вагонів для нього питання номер один.

"А конкурс був? На яких підставах вони взагалі передали ці вагони. Якщо тендеру не було - розривайте договір до бісової матері. Може хтось дасть вигіднішу ціну, і готуйте лист на прем'єра. До вигоди договору, а саме до передбаченої ним знижки, у ГПУ дійсно є питання. Є підозра, що вона була надана неправомірно, і держава зазнала збитків у розмірі 700 тисяч доларів", - резюмував Луценка.

У липні цього року Шевченківський районний суд Києва відновив Олексія Кривопішина на посаді начальника Південно-Західної залізниці. Згідно з рішенням суду від 8 липня 2016 року, позов Кривопішина задоволений частково. Також суд постановив стягнути з ПЗЗ 444,4 тис. грн на користь позивача. Кривопішин, за даними ЗМІ, на кошти держави побудував спортивний комплекс "Олімпік Віллідж". Кабінет міністрів 25 березня 2015 року звільнив Кривопішина з посади начальника ПЗЗ.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада