Луценко зізнався, навіщо запрошував Седлецьку на зустріч

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що запросив журналістку Наталю Седлецьку не на "закритий міжсобойчик", а на офіційну зустріч із генпрокурором, на якій вона могла бути присутньою зі своїм адвокатом, а він – зі слідчим і прокурором

Луценко зізнався, навіщо запрошував Седл…

Про це він заявив в інтерв'ю "Цензор.нет", передає Depo.ua.

"З відомих причин, я ніколи не зустрічаюся один на один із фігурантами будь-якої кримінальної справи", – пояснив Луценко.

Він додав, що "запрошував пані журналістку на зустріч із цього ж питання з десятьма депутатами, включаючи голову профільного журналістського комітету", адже, на його думку, "саме така зустріч дійсно могла дати відповіді на всі питання, які сьогодні так палко дебатуються".

"У цій справі немає жодних підводних каменів. Ми просто розслідуємо кримінальну справу, в якому журналісти є головними свідками", – сказав Луценко.

Водночас генпрокурор наголосив, що в межах робочого дня не може "перетворювати кабінет в місце проведення прямих ефірів із відповідями на питання журналістів".

"Тим більше, в цей день у мене було багато інших важливих нарад. І такої розкоші, як участь в шоу-програмі, я собі дозволити не міг… Вважаю це неприйнятним під час розслідування будь-якої кримінальної справи – і цієї в тому числі. Я вважав за краще говорити про те, що, чому і як ми робимо, – а журналістка хотіла створити з цього шоу-програму з питаннями до прокурора", – пояснив Луценко.

Він додав, що якщо матиме час, то піде на ефір, але лише після роботи.

"Я не виключаю, що ми зустрінемося в ефірі. І до речі, у мене є регулярні прес-конференції і питання можна ставити там… Будь-який чиновник, який поміняв робочу нараду на прямий ефір в студії, з моєї точки зору робить неправильно… На державній службі людина повинна виконувати державні функції! Так, безумовно, в їх число входить, в тому числі, і спілкування з пресою. Підкреслюю: спілкування з пресою, а не виклик в студію для відповіді на питання в той момент, коли студія хоче. Це так не працює!" – підсумував Луценко.

Нагадаємо, слідство у справі про розголошення таємниці досудового розслідування директором НАБУ Артемом Ситником не прослуховувало журналістку Наталю Седлецьку та інших її колег до рішення суду про доступ до їхніх телефонів.

Довідка: У грудні 2017 року Генеральна прокуратура допитала головного редактора програми "Схеми" Наталію Седлецьку щодо її спілкування з представниками НАБУ.

27 серпня Печерський райсуд надав тимчасовий доступ слідчому ГПУ до речей та документів Седлецької. Судом дозволено, зокрема, провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за період 17 місяців.

Це обумовлено необхідністю встановлення часу, дати та місця ймовірного розголосу даних із обмеженим доступом керівником НАБУ в межах кримінального провадження за ч.2 ст.163, ч.1 ст.182, ч.1 ст. 328, ч 2.ст.387 КК України.

Група народних депутатів звернулася до генпрокурора із проханням про невідкладний прийом через таке рішення суду.

Згодом у ГПУ запевнили, що Седлецьку прослуховувати не будуть.

Водночас Луценко покликав журналістку на "закриту" зустріч.

В ЄС схвильовані через рішення Печерського районного суду про надання Генпрокуратурі доступу до телефону журналістки програми "Схеми" Наталії Седлецької.

Пізніше в ГПУ підтвердили доступ до телефонів двох журналісток.

Слідчий Генеральної прокуратури України дав два тижні компанії "Київстар" для надання частини даних із телефонів головної редакторки програми журналістських розслідувань "Схеми" Наталки Седлецької та журналістки видання "Новое Время" Крістіни Бердинських.

У Парламентській асамблеї Ради Європи занепокоєні рішенням суду в Україні, що дозволив доступ до даних мобільного зв'язку журналістів-розслідувачів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme