В ГПУ підтвердили доступ до телефонів двох журналісток (ОНОВЛЕНО)

Суд надав генеральній прокуратурі доступ до інформації з телефонів трьох осіб у справі щодо директора НАБУ Артема Ситника про ймовірне розголошення даних слідства

Про це повідомила речниця генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Із журналістів тільки двоє. Слідством встановлено тільки цих двох журналістів стовідсотково (Наталія Седлецька і Христина Бердинських), що вони були присутні на цій зустрічі і ще одна одна особа, яка не є журналістом", - розповіла Сарган.

Вона відмовилась назвати ім'я третьої людини, наголошуючи на таємниці слідства.

Однак зазначила, що ця особа не є публічною.

"Щодо трьох осіб є ухвала, аналогічна тій, яку дістала Наталія Седлецька", - уточнила речниця.

За словами Сарган, розслідується справа про можливе розголошення досудових даних керівником НАБУ. У ній Седлецька проходить лише як свідок.

"Потрібно з'ясувати, чи порушив закон керівник НАБУ. Якщо він порушив, то потрібно відповідати за це. Для того, щоб нам це довести і виписати підозру, потрібно знати, коли точно відбувалась ця зустріч", - зазначає прес-секретар.

За її словами, обидві журналістки підтвердили факт зустрічі. Однак вони відмовилися надати під протокол інформацію про її дату.

"У слідства є ще декілька механізмів здобуття цієї інформації. Один з них – через локацію мобільного телефону. Нам потрібна локація. Якщо локація Седлецької, Бердинських, Углави (Гізо Углава – перший заступник директора НАБУ) і Ситника і цієї третьої особи пересічеться, тоді вже ми можемо говорити, що, наприклад, 20 березня чи 13 травня була зустріч", - розповіла Сарган.

Крім того, народна депутатка від фракції БПП Ольга Червакова повідомила у Facebook, що разом з іншими нардепами зустрілась із Юрєм Луценком щодо ситуації із наданням доступу до інформації з телефонів журналіствів.

Вона розповіла, що Луценко "вважає надмірним втручанням в професійне і приватне життя отримання інформації про весь трафік за 17 місяців, тому ним було ініційовано листа до оператора зв'язку Київстар про звуження обсягу інформації, знятої з телефона журналістки".

За її словами, прокуратура відмовилася від інформації про зміст смс-повідомлень і номери телефонів, з якими були контакти у Седлецької.

"Прокурори просять відокремити і надати лише інформацію про дати і час перебування Седлецької в районі офісів НАБУ, де, на думку слідства, відбулося розголошення державної таємниці і таємниці слідства", - зазначила Червакова.

Також нардеп Світлана Заліщук у Facebook написала, що Юрій Луценко підтвердив доступ ГПУ до телефонів головного редактора "Схем" Наталії Седлецької та журналіста журналу "Новое время" Христини Бердинських

"Щойно були на зустрічі у генпрокурора по справі Наталії Седлецької. Він повідомив, що ухвала суду є не лише по Наталі, але й по Христині Бердинських" ,- написала вона.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Генеральна прокуратура допитала головного редактора програми "Схеми" Наталію Седлецьку щодо її спілкування з представниками НАБУ.

27 серпня Печерський райсуд надав тимчасовий доступ слідчому ГПУ до речей та документів Седлецької.

Судом дозволено, зокрема, провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за період 17 місяців.

Це обумовлено необхідністю встановлення часу, дати та місця ймовірного розголосу даних із обмеженим доступом керівником НАБУ в межах кримінального провадження за ч.2 ст.163, ч.1 ст.182, ч.1 ст. 328, ч 2.ст.387 КК України.

Група народних депутатів звернулася до генпрокурора із проханням про невідкладний прийом через таке рішення суду.

Згодом у ГПУ запевнили, що Седлецьку прослуховувати не будуть.

Водночас Луценко покликав журналістку на "закриту" зустріч.

В ЄС схвильовані через рішення Печерського районного суду про надання Генпрокуратурі доступу до телефону журналістки програми "Схеми" Наталії Седлецької.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme