Лондонський арбітраж підтримав власників євробондів "Приватбанку", – ЗМІ

Лондонський міжнародний арбітражний суд у спорі про оплату випущених "Приватбанком" до націоналізації єврооблігацій на суму близько 335 млн доларів ухвалив рішення на користь власників облігацій, але встановив низку обмежень
 

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на одного із власників єврооблігацій, передає Depo.ua.

Згідно з документацією, оприлюдненою trustee 22 липня, на виплати впливатимуть два фактори: особистість власника облігацій і дата їх купівлі.

Співрозмовник видання додав, що за відсутності повної документації він передбачає, що йдеться про намір виділити пов'язаних і не пов'язаних із "Приватбанком" осіб.

"Що стосується дати, то, за його словами, умови виплат можуть відрізнятися для власників єврооблігацій, які придбали їх після 14 червня. Джерело зазначило, що trustee не опублікував повну інформацію про виплати, але попросив надати до 13 серпня інформацію про власників єврооблігацій для передачі її адвокатам "Приватбанку". При цьому trustee попередив, що подача такої інформації не гарантує виплати", – йдеться у повідомленні.

Співрозмовник агентства заявив, що trustee повідомив про подання в суду 11 липня 2019 року заяв з низки питань, що разом з іншими обставинами може призвести до подальшої небажаної затримки з погашенням єврооблігацій.

Нагадаємо, підтверджений аудитом борг пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським осіб і компаній перед "Приватбанком" становить 212 млрд грн.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

13 травня Суд відхилив апеляцію Нацбанку на користь екс-акціонерів "Приватбанку".

28 травня "Приватбанк" оскаржив рішення щодо незаконності націоналізації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme