Литвин закликав відновлювати дружбу з Росією

Колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив про необхідність повномасштабного відновлення економічних, гуманітарних та освітніх контактів з Росією
Depo.Влада
12 вересня 2016 12:33
ФОТО: depo.ua

На думку Литвина від співпраці з Європою Україна нічого не отримує, але при цьому багато втрачає через припинення економічних зв'язків з Росією, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

Коментуючи економічні відносини з країнами ЄС, Литвин поскаржився на відсутність серйозного економічного ефекту для України.

"Я думаю, тут спрацьовує таке споконвічно українське: сподобатися тим, хто багатший, більш цивілізованим країнам. Тут діє принцип - ті, що поруч, вони завжди тут і нікуди не подінуться, а нам треба спробувати відкрити вікно в Європу і в інші країни, але мені здається, що там ми нічого не отримуємо, а тут - втрачаємо", - сказав Литвин.

При цьому він підкреслив, що зараз для України важливо почати наново вибудовувати контакти з Росією в економічній та освітній сферах.

"Я думаю, що рано чи пізно вони (відносини з Росією - ред.) Покращаться, інакше ніколи і не було. Згадайте, наприклад, відносини Франції та Німеччини або між іншими країнами. Вони були спірні, але час, економіка, розрахунки взяли верх. я думаю, що в нинішніх умовах нам треба більше апелювати до суспільства. Наприклад, я пропонував під час конференції в Житомирі українським педагогам виступити зі зверненням до представників освіти на Росії приблизно з таким меседжем: ми народжуємо і вчимо дітей не для того, щоб вони вбивали і цю точку зору підтримують і педагоги на Росії. Ніхто не буде заперечувати. Це протиприродно в XXI столітті - оголошувати героєм людину, яка вбила багато інших людей. Ми ж не повинні бути варварами! Я думаю, що такі акценти повинні бути поставлені, щоб звучав голос розуму, щоб говорило суспільство. І тоді у нас буде більше взаєморозуміння ", - заявив нардеп.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада