КВУ зафіксувала підкуп виборців у всіх округах, де відбудуться довибори в Раду

Випадки підкупу виборців зафіксовані у всіх округах, де 17 липня відбудуться довибори у Верховну Раду
Depo.Влада
14 липня 2016 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив генеральний директор Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Комітету.

"Підкуп виборців залишається ключовою проблемою на проміжних виборах в усіх семи мажоритарних округах", - сказав Кошель.

У КВУ зафіксували такі випадки підкупу: у 206-му окрузі Чернігівської області від імені кандидата виборцям роздають енергозберігаючі електролампочки; в 23-му окрузі на Волині - путівки в табір відпочинку для дітей; у 183-му окрузі Херсонської області - вила від кандидата від Радикальної партії Ляшка.

"Завдяки одному з кандидатів жителі 85-го округу в Івано-Франківській можуть безкоштовно відвідати відомий гірськолижний курорт, а мешканці 151-го округу Полтавської області - відремонтувати пошкоджені після урагану будинки. Окремі кандидати підкуповували виборців вже перевіреними раніше технологіями. Приміром, як і на місцевих виборах 2015 року від імені кандидата Загіда Краснова в Дніпрі в межах виборчого округу соціальні автобуси перевозять жителів за 1 грн", - повідомили в комітеті виборців.

Як повідомив Кошель, ряд кандидатів намагаються легалізувати підкуп виборців. Зокрема, публічно заявляли про те, що товари, які вони роздавали виборцям, були закуплені з виборчих фондів за ціною меншою, ніж законодавчі обмеження на вартість агітпродукції - 43 грн 50 копійок.

Причиною непрямого підкупу на проміжних виборах 17 липня у КВУ називають мажоритарну складову виборів, недосконалість законодавства, що регулює підкуп виборців, та низький рівень політичної культури у багатьох суб'єктів виборчого процесу.

Нагадаємо, вибори пройдуть на 1142 виборчих дільницях, які розташовані на території семи областей: Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Полтавської, Луганської, Херсонської та Чернігівської. Очікується, що у довиборах будуть приймати участь більше 1 млн громадян.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада