Кулеба пообіцяв українцям в Шрі Ланці забрати їх на батьківщину і попросив не шукати обхідні шляхи

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба просить співвітчизників, які нині перебувають у Шрі Ланці, не шукати самостійно обхідні шляхи через треті країни, у яких вони можуть застрягнути ще надовше

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"До тих, хто зараз на Шрі Ланці: будь ласка, не шукайте самостійно обхідні шляхи через треті країни, у яких ви можете застрягнути ще на довше. Переконайтесь, що ви надіслали свої контакти та інформацію про своє місце перебування до Посольства України в Індії та зареєструвались в системі "ДРУГ", – написав глава зовнішньополітичного відомства.

За його словами, кількасот наших громадян ситуація з коронавірусом застала у туристичній подорожі на Шрі Ланці. Уряд країни заборонив авіасполучення та в'їзд іноземців. Співробітники посольства не можуть дістатися туди, а один із дипломатів навіть отримав відмову у візі з посиланням на форс-мажорні обставини. Тому посольство звернулося до української громади на Шрі Ланці, яка допомагає втілити практичні рішення для повернення українців додому.

"МЗС України робить усе можливе, щоб кожен міг повернутися додому. Ми перебуваємо на постійному зв’язку з туроператорами Travel Professional Group та Join UP. Авіакомпанія Air Arabia підтвердила готовність виконати заплановані раніше додаткові рейси для громадян України 18, 20 та 21 березня, отримала необхідні дозволи на приліт до України", – зазначив Кулеба.

За даними урядовця, авіакомпанія Flydubai попросила надати дозвіл на приліт, а коли офіційний лист був наданий, попросила інший, який уже теж надали. МЗС України, Посольство в Індії, Міністерство інфраструктури, Державне агентство України з туризму та курортів і туроператори України активно працюють із цією авіакомпанією, щоб запланований переліт все-таки відбувся.

"Зараз тисячі людей вимагають від сотень людей з дипломатичної служби повернути їх додому. Ми обов'язково повернемо українців до України. Але дайте нам трохи часу. Ми робимо все, що в наших силах", – запевнив міністр.

Нагадаємо, що станом на ранок 17 березня від коронавірусу COVID-19 загинуло 7148 людей, кількість заражених зросла до 182 405. 

3 березня в Україні було зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

12 березня в Україні виявили ще два випадки інфікування коронавірусом, у Житомирській та Чернівецькій областях. 13 березня 71-річна жінка з Житомирської області, хвора на COVID-19, померла.

16 березня в Україні підтвердили ще два випадки захворювання на коронавірус у Чернівецькій області.

Увечері 16 березня коронавірус офіційно зафіксували у столиці у двох людей.

Тоді ж було повідомлено про смерть жінки з підозрою на коронавірус у Чернівцях.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

17 березня в Україні зафіксували відразу сім нових випадків коронавірусу, один із них – летальний.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme