Кучма більше не бачить сенсу в мінських переговорах

Другий президент України Леонід Кучма вважає, що більше немає сенсу проводити переговори в Мінському форматі, оскільки російська сторона та представники самопроголошених «республік» порушують домовленості
Depo.Влада
19 листопада 2014 16:17
ФОТО: depo.ua
Кучма більше не бачить сенсу в мінських переговорах
Кучма більше не бачить сенсу в мінських переговорах

На думку Кучми, який представляв Київ під час переговорів у Мінську, потрібно залучити до діалогу ширше коло дипломатів з Євросоюзу і США, повідомляє «5 канал».

«Ніяких переглядів Мінських домовленостей, про це не може йти й мови, тому що ніхто сьогодні не скаже, що треба робити, окрім того, що там написано. То основа, на яку посилається увесь світ. Основа, під якою Путін підписався, але не виконується ... Так він показує світові, що коштує його слово! Він же туди Зурабова (посла РФ в Україні, - ред.) послав. Так же, чи ні? Якщо Росія, поставивши свій підпис, не виконує - вона всьому світу показує, хто вона є сьогодні», - вважає Кучма.

На його думку, потрібно виходити на Женевський формат переговорів, у якому приймали участь і Сполучені Штати Америки.

«Бо одна справа, знаєте там, в Мінську, так би мовити, підписати, підписом посла свого. А інша - коли вже треба буде відповідати на зовсім іншому рівні», - сказав Кучма.

Як повідомляв ДеПо, Женевський формат передбачає зустріч міністрів закордонних справ Росії, ЄС, США та України. Переговори в такому форматі пройшли в квітні цього року. Президент України Петро Порошенко закликає до їх відновлення, а ось офіційна Москва вважає це недоцільним.