Кримські татари звинуватили російських окупантів у порушенні Декларації ООН

Відмова в реєстрації телеканалу ATR порушує статтю 16 Декларацію ООН про права корінних народів
Depo.Влада
29 березня 2015 16:48
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві Меджлісу кримськотатарського народу, повідомляє depo.ua.

"Спираючись на ст.16 Декларації ООН про права корінних народів, Меджліс розглядає відмова в перереєстрації незалежних кримськотатарських ЗМІ як порушення законних прав та інтересів кримськотатарського народу", - йдеться в заяві.

Над незалежними кримськотатарськими друкованими та електронними ЗМІ, що здійснюють свою діяльність у Криму, нависла реальна загроза закриття, зазначили у Меджлісі.

Причиною припинення з 1 квітня 2015 мовлення єдиних у світі кримськотатарського телевізійного каналу "ATR", дитячого телевізійного каналу "Лялі" і радіостанції "Мейдан", виходу друкованих видань "Авдет", "Кирим" та інших, діяльності інформаційного агентства "QHA", є відмови "влади" Криму у їх перереєстрації.

Керівники та творчі колективи зазначених ЗМІ неодноразово направляли документи для перереєстрації на адресу уповноважених владою органів, але щоразу отримували невмотивовані відмови в продовженні своєї діяльності, повідомляє "Крим. Реаліі".

"Подібні дискримінаційні дії влади викликали масове обурення кримських татар", - заявили в Меджлісі.

Також у повідомленні наголошується, що акція "Не вбивайте АТР" проводиться не тільки в Криму, але і в країнах, де проживає кримськотатарська діаспора.

Нагадаємо, 28 березня в Києві на Майдані Незалежності пройшла акція на підтримку телеканалу ATR у зв'язку з відмовою Роскомнадзору його зареєструвати згідно з російським законодавством.