На Майдані підтримали кримськотатарський канал ATR, який закривають окупанти Криму

У центрі Києва на Майдані Незалежності відбулася акція на підтримку єдиного в світі кримськотатарського телеканалу ATR, який у Росії відмовляється зареєструвати
Depo.Влада
28 березня 2015 18:58
ФОТО: depo.ua

Мітинг організовано кримськотатарським молодіжним центром, громадською ініціативою "КримSOS", а також Комітетом із захисту прав кримськотатарського народу, повідомляє "Цензор НЕТ" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Учасники події, в основному, молоді люди, вишикувалися у формі Тангі (родовий герб хана Гірея. - ред.,), заклеїли роти липкою стрічкою і тримали в руках плакати "Врятуйте ATR" українською, російською, кримськотатарською та англійською мовами.

Вони направили звернення до президента України і світової спільноти і закликали зробити все для недопущення закриття телеканалу.

"Трагічність поді1, які відбулися рік тому, нікого не залишили байдужими. Ми стежили за новинами з Криму. І одним з небагатьох джерел правдивої інформації був телеканал ATR, який продовжував свою роботу, незважаючи на тиск з боку нинішньої кримської "влади". ATR довелося заплатити за свою об'єктивність, опинившись під загрозою закриття ", - йдеться у зверненні.

Учасники акції також звернули увагу на те, що припинення мовлення є прямою загрозою розвитку кримськотатарської мови, культури та національних традицій.

Мітинг завершився виконанням Державного гімну і Гімну кримськотатарського народу. Підтримати співвітчизників прийшла і співачка Джамала.

Нагадаємо, що закриття телеканалу відбудеться у випадку, якщо до кінця місяця він не буде зареєстрований відповідно до російського законодавства. Керівництво телеканалу неодноразово подавало документи на реєстрацію, проте кожного разу документи поверталися з надуманих причин.

Як повідомляв depo.ua, 19 березня голова окупаційного кримського уряду Сергій Аксьонов заявив, що єдиний кримськотатарський телеканал АТR не може працювати на півострові, тому що "дає надію на повернення Криму в Україну".