Кредитний рейтинг та фондовий ринок: Які стратегічні цілі ставить перед собою влада

Серед стратегічних цілей, які поставила перед собою українська влада, вказується досягнення до 2030 року кредитного рейтингу України рівня ВВВ (S&P, Fitch, Moody's), однак наразі рейтинги країни скотилися до В/B/Caa1

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на DSnews.

Іншим завданням вказувалось забезпечення співвідношення держборгу до ВВП на рівні 30–40%.

Однак наразі існує дефіцит бюджету (7-85 ВВП), що робить цю задачу досить нездійсненною, оскільки діра у фінансах держави перекривається в основному за рахунок позик.

Крім того, уряд прем'єра Дениса Шмигаля проголошує поступовий вихід держави з активів банківської системи (до 25%), однак поки невідомо, хто і як буде купувати той самий "ПриватБанк".

Ще однією задачею уряд назвав відродження фондового ринку. Зокрема йдеться про його капіталізацію до рівня 40–50% ВВП до 2030 р. 

"Тим часом у деяких пунктах стратегії чітко присутня спадкоємність меседжів. Так, нинішня влада, по суті, позитивно оцінила наслідки "банкопаду", проведеного попередньою владою, в ході якого було закрито близько 100 банків, назвавши це "очищенням" банківської системи. При цьому жодного слова про те, що такі дії викликали хвилю неплатежів вкладникам і, що найголовніше, скорочення кредитування економіки", – зазначається у статті.

Водночас додається, що "таргетування інфляції" та утримання дефіциту бюджету у межаї 3% видається дивною метою.

"Пріоритет щодо утримання цін для Нацбанку закріплений в законі, але хто сказав, що норми повинні застигнути в моноліті на десятиліття? Для успішного розвитку пріоритетною метою могло б стати економічне зростання", – наголошуєть у публікації.

Нагадаємо, за десять років Україна втратила $1 трлн ВВП через нереалізацію свого потенціалу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme