Кравчук вважає, що Україні доведеться принижуватися в Мінську

Мінські переговори, в яких візьмуть участь посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов, а також представники Донецької та Луганської народних «республік», принизливі для України. Однак Києву доведеться погоджуватися на ці переговори
Depo.Влада
11 грудня 2014 08:39
ФОТО: depo.ua
Кравчук вважає, що Україні доведеться принижуватися в Мінську
Кравчук вважає, що Україні доведеться принижуватися в Мінську

Таку думку в ефірі «5 каналу» обгрунтував перший президент України Леонід Кравчук, передає «Укрінформ».

«Там бере участь посол Зурабов, але Лавров (міністр закордонних справ РФ, - ред.) заявив, що Росія нічого не підписувала. Він там спостерігач. Він допомагає нам сформувати документ в наших переговорах між Києвом, Донецьком і Луганськом. Можна терпіти навіть приниження, коли йдеться про життя і смерть людей, але не можна терпіти вже до такої міри», - сказав перший президент України.

Однак, незважаючи на це, Україна повинна йти на такий формат переговорів, «тому що немає іншого виходу», вважає Кравчук.

За його словами, перенести місце проведення переговорів з врегулювання кризи на Донбасі з Женеви до Мінська західні країни переконав президент РФ Володимир Путін, оскільки Женевські угоди мали б набагато більш високий статус.

Кравчук вважає, що відразу після проведення чергового раунду мінських переговорів Верховна Рада повинна провести спеціальне засідання і прийняти звернення до парламентів країн світу, в тому числі і підписантів Будапештського меморандуму, щоб змусити Росію припинити свою агресію проти України.

«Ніколи добровільно Росія не відпустить зі своїх обіймів Україну. Розв'язка конфлікту, якщо ми хочемо йти в Європу і будемо реально це робити, неминуча. Я не знаю, яка - мирна чи не мирна, силова або не силова, - але вона буде», - впевнений Кравчук.

Як повідомляв ДеПо, вчора другий президент України Леонід Кучма, який представляє Київ на переговорах у Мінську, заявив, що не бачить доцільності в проведенні в найближчі дні зустрічі контактної групи щодо ситуації на Донбасі,  оскільки бойовики не дотримуються режиму припинення вогню.