Банда неповнолітніх ультрас та смертельні прокляття владики Павла: Топ-6 новин дня

Головні новини середи, 16-го січня

Банда неповнолітніх ультрас та смертельн…

Depo.ua зібрав п'ять головних новин, які зробили цей день.

Припинення контракту Коболєва

Кабінет міністрів України не планує продовжувати контракт з головою правління НАК "Нафтогаз" Андрієм Коболєвим. Про це на сьогоднішньому засіданні Уряду заявив прем'єр Володимир Гройсман.

В уряду є юридичні можливості перегляду контракту з керівництвом "Нафтогазу", який завершується 22 березня поточного року.

"Я вважаю, і не я один, що контракт, який діяв п'ять років, має умови, які сьогодні є неприйнятними. Мова йде про умови оплати праці і різноманітні винагороди правління НАК "Нафтогазу"...Я за те, щоб заробітні плати і винагороди для державних комнаій України і їхнього менеджменту був ринковий. Але я проти того, щоб в такий складний час такі оплати були не просто великими, а захмарно великими. Тому в нас виникає юридична можливість переглянути умови контракту з правлінням "Нафтогазу на умовах укладання нового контракту, в якому будуть передбачені дуже конкретні речі", - наголосив очільник уряду.

Гройсман повідомив, що сьогодні звернеться до наглядової ради "Нафтогазу" і запропонує розглянути можливість підписання нового контракту з менеджментом компанії на інших умовах.

Зокрема, за його словами, новий контракт передбачатиме "нормальні ринкові заробітні плати, а винагороди залежатимуть повністю від успіхів компанії".

"Я маю на увазі те, що якщо виконаний план щодо збільшення добичі українського газу, тоді зарплата може бути дещо вищою і бонуси вищими. Якщо виконане завдання, що з 1 січня 2020 року Україна буде повністю інтегрована в єропейську газову систему і залишиться надійним транзитером спільно з нашими європейськими партнерами, це може бути ще одним показником ефективності роботи компанії і отримання відповідних зарплат і винагород", - пояснив прем'єр.

За даними ЗМІ, Коболєв минулого року заробив майже два мільйони доларів.

Водночас зарплата глави "Нафтогазу" за місяць становить 1 млн 40 тис. грн, а на додаток ще квартальні і річний бонус. Розмір річного бонусу дорівнює двом місячним зарплатам.

Варто також нагадати скандальну історію з премією, яку Коболєв отримав за перемогу над "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі. І швиденько переказав її матері в США. У ЗМІ називалася сума премії, яка становила $7,9 млн.

Неповнолітні-ультрас б'ють людей в центрі Києва

Показова історія відбувається в столиці України. Вчора поблизу ТРЦ "Гуллівер" та станції метро "Палац спорту" група, в якій було чимало неповнолітніх, напала на чоловіка і побила його. Відео насильства вже облетіло Інтернет. Як повідомляє спільнота "Київ оперативний", про зграю малоліток, котра побила чоловіка, розповіла Ілона Силенко. Особливо наполегливою у побитті лежачого чоловіка була дівчинка.

Depo.ua вдалося вичислити кількох учасників зграї в соцмережах. Вони виявилися ультрас київського "Динамо". На сторінках в Інстаграм там є фотографії з секторів ультрас на матчах столичного футбольного клубу.

Згодом нашу інформацію підтвердив "Київ Оперативний". Там вичислили всіх учасників банди малоліток.

"Цифри у їх нікнемеймах означають наступне: 1927 — рік заснування футбольного клубу Динамо Київ. Вони вважають себе ультрасами столичного клубу, хоча більш досвідчені представники цього руху будь-яку причетність вказаних осіб до клубу та руху відкидають. 14 — чотирнадцять слів ідеолога білого націоналізму Девіда Лейна: "We must secure the existence of our people and a future for White children" (укр."Ми мусимо забезпечити існування нашого народу і майбутнє для білих дітей")
88 — закодоване привітання Heil Hitler! (укр."Хайль (Гайль) Гітлер!"), оскільки літера H стоїть у латинській абетці восьмою, а також означає 88 заповідей білої людини, написаних Девідом Лейном", - пише "Київ оперативний".

В соцмережах також стверджують, що вчорашнє побиття чоловіка є далеко не першим випадком діяльності цієї банди. Вони ледь не щотижня б'ють людей, постійно "зависають" в ТРЦ "Гуллівер".

Багатьом учасникам зграї - 13-14 років. Постає закономірне питання щодо кримінальної відповідальності за побиття людини.

Згідно з ч. 1 ст. 22 КК кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років. Це так званий загальний вік кримінальної відповідальності. По досягненні 16-річного віку особа може нести відповідальність за вчинення будь-якого злочину. Щоправда, на практиці деякі злочини можуть бути вчинені тільки у більш значному віці (наприклад, злочини у сфері службової діяльності, воєнні злочини тощо). Вчинення деяких умисних злочинів (вбивство, тяжкі й середньої тяжкості тілесні ушкодження, зґвалтування, крадіжка, грабіж, розбій, вимагання і деякі інші) тягне кримінальну відповідальність починаючи з 14-річного віку.

Вичерпний перелік таких злочинів законодавець дав у ч. 2 ст. 22 КК. Це так званий знижений вік кримінальної відповідальності.

"Особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство (статті 115-117), посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв'язку з їх діяльністю, пов'язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв'язку з діяльністю, пов'язаною з наданням правової допомоги, представника іноземної держави (статті 112, 348, 379, 400, 443), умисне тяжке тілесне ушкодження (стаття 121, частина третя статей 345, 346, 350, 377, 398), умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (стаття 122, частина друга статей 345, 346, 350, 377, 398), диверсію (стаття 113), бандитизм (стаття 257), терористичний акт (стаття 258), захоплення заручників (статті 147 і 349), зґвалтування (стаття 152), насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом (стаття 153), крадіжку (стаття 185, частина перша статей 262, 308), грабіж (статті 186, 262, 308), розбій (стаття 187, частина третя статей 262, 308), вимагання (статті 189, 262, 308), умисне знищення або пошкодження майна (частина друга статей 194, 347, 352, 378, частини друга та третя статті 399), пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів (стаття 277), угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна (стаття 278), незаконне заволодіння транспортним засобом (частини друга, третя статті 289), хуліганство (стаття 296)".

Варто зазначити, що сучасні реалії українського суспільства і слабкість правоохоронної системи, ліберальність законодавства, породжують вседозволеність та відсутність страху у такого роду малолітніх людей, котрі збиваються у групи. Вони розуміють, що їм нічого не буде навіть за те, що вони великою групою відлупцюють людину.

Цікаво, що одним з перших указів Віктора Ющенка на посаді президента України був "Про підвищення розміру разової допомоги при народженні дитини". Згідно з ним разова допомога підвищувалася у більш ніж 10 разів. Це був 2005-й рік, 14 років тому. Невже наслідки погоні за грошима окремих батьків, які в підсумку "забили" на виховання дітей і їх виховує вулиця?

Поліція таки відреагувала на побиття людини. Зокрема, на даний час правоохоронці встановлюють особу потерпілого. Офіційних заяв від нього щодо побиття до органів столичної поліції не надходило. Це означає, що притягнути до відповідальності малоліток буде важко.

До правоохоронців звернулася жінка, яка стала свідком події. Вона розповіла, що ввечері побачила, як група невідомих молодиків б'є чоловіка поблизу торгово-розважального центру на площі Спортивній.

Втрутившись у конфлікт, аби припинити його, учасники кілька разів штовхнули заявницю. За її словами, у бійці брали участь підлітки. Після цього всі учасники з місця події втекли.

Через декілька хвилин жінка на станції метро вказала на трьох молодиків, тож правоохоронці запросили їх до кімнати поліції з метою встановлення причетності до вказаної події.

На даний час до столичної поліції не надходило заяв від потерпілого.

Слідчим відділом Печерського управління поліції розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці вивчають відео з місця інциденту для встановлення всіх учасників та причин інциденту.

Поліцейські звертаються до всіх громадян, які впізнали правопорушників, звертатися за телефоном 102 або 0997170043.

Майно Фірташа арештували

Суд Кіпру наклав арешт на рухоме і нерухоме майно українського мільярдера Дмитра Фірташа майже на $46 млн.

Приводом для рішення суду став позов російського банку ВТБ, якому дві структури бізнесмена - ПрАТ "Юкрейніан Кемікал Продактс"і ТОВ "Титанові інвестиції" - заборгували понад 2,5 млрд руб.

За даними джерел, позов в окружний суд кіпрського міста Лімасол був поданий 20 грудня 2018 року юристами банку ВТБ і через тиждень по ньому були прийняті забезпечувальні заходи. Сам позов по суті почнуть розглядати в кінці січня.

У прес-службі ВТБ інформацію про арешт активів Дмитра Фірташа підтвердили, але від докладних коментарів відмовилися.

У 2014 році, щоб уникнути проблем зі спірним статусом Криму, Фірташ перереєстрував ПрАТ "Кримський титан" в Києві і перейменував його в ПрАТ "Ukrainian Chemical Products". Одночасно з цим він передав його майновий комплекс в довгострокову оренду російській компанії "Тітанактів". Тобто, по суті, узаконив його в Москві.

В цей же час Фірташ створив в Росії зареєстровану в Москві компанію "Титанові інвестиції", засновником якої стала належна йому Letan Investments Ltd. Ця компанія стала ключовою ланкою, що забезпечує роботу всього технологічного ланцюжка.

Через неї в 2014-2016 роках здійснювалися поставки ільменіту з Межиріченського ГЗК і "Валки-ільменіт" на "Кримський титан". І через неї ж відбувався збут готової продукції.

Перша громада на Чернігівщині перейшла в ПЦУ

Дуже важлива новина. Храм села Оленівка на Чернігівщині став першим в області, який перейшов з УПЦ МП в ПЦУ. Мова про релігійну громаду Свято-Вознесенської парафії села Оленівка Борзнянського району. Сьогодні священослужителі ПЦУ вже навіть провели першу літургію в храмі. У той же час в УПЦ МП кажуть про силове захоплення храму бійцями С14.

За словами начальника відділу у справах національностей та релігій департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Олексія Степаненка, збори громади відбулись вчора, 15 січня. "На цих зборах люди й проголосували за перехід до ПЦУ", - сказав він.

Наступним кроком громади стане звернення до єпархії ПЦУ з проханням призначити їм нового священика. Адже перехід парафії відбувся нібито без згоди чинного настоятеля храму.

За інформацією Оленівського сільського голови Володимира Кривця, в Оленівці проживає 907 людей, участь у зборах брало 72 жителі села і 25 гостей. За перехід церкви проголосувало 37 присутніх.

Читайте також: Розкол в УПЦ МП: Як московські попи борються за громади, що йдуть в ПЦУ

Зазначимо, що станом на сьогодні з УПЦ МП в ПЦУ по всій Україні перейшло 69 парафій. На Чернігівщині діє понад 300 парафій УПЦ МП.

Намісник Києво-Печерської Лаври владика Павло (Лебідь) похизувався, як прокляв людей і вони померли

Головна проблема Моспатріархії - це кадри. А особливо - намісник Лаври Павло (Лебідь), або ж "Паша Мерседес". Його далекі від образу святого батюшки заяви про прокльони відомі давно, особливо на адресу журналістів, які постійно знімають сюжети-розслідування про його оборудки.

Останній перл владики з'явився 14-го січня в інтерв'ю, опублікованому на YouTube-каналі "Лавра: Шлях до небес". У заголовках ЗМІ він замайорів сьогодні, бо Павло, як виявилося, прокляв співробітників ремонтної майстерні, яка розташовувалася на території лаври, після чого чотири людини померли.

На відео - з 24:55 хв.

"І я сказав, що помруть, якщо не підуть. І в один день три людини померли. Вони написали відкритого листа, скаргу Блаженнішому Митрополиту Володимиру (помер в 2014 році - прим. Ред.). Я не проти майстерень, якщо вони хороші і розумні, реставраційні. Я бачу, що у блаженнійшого митрополита йдуть іскри з очей. Він запитав мене: "Що ви собі дозволяєте? Ви прокляли музейників, і у них померло три людини". Я повертаюся [до митрополита] і кажу: "До вечора помрете все. В ім'я Отця і Сина, і Святого духа". Правда, ще одна людина померла. Вони швиденько змилися", - розповів митрополит Павло.

Щоб знати більше про владику - читайте наш матеріал.

Читайте також: Прокляті ремонтники та "одержимі дияволом" журналісти: Маразми владики Павла, яким зайнялася СБУ

Пожежа на Хрещатику

16 січня на даху триповерхової відселеної будівлі виникла пожежа на площі приблизно 400 м.кв. Повідомлялося, що вона знаходиться за адресою Хрещатик, 1/2. Втім насправді адреса "заброшки" Грушевського, 4б, за готелем "Дніпро".

Попередньо жертв та постраждалих немає. За даними ДСНС, будинок відселений. Горів останній поверх і дах.

На місці працювало близько 16 одиниць пожежно-рятувальної техніки, та орієнтовно 70 чоловік особового складу.

Існувала загроза розповсюдження вогню на поруч розташований 5-поверховий будинок.

Як писали три роки тому "Сегодня", ділянка, на якій розміщена будівля, котра сьогодні запалала, підпадає під забудову.

"У 2003 році ТОВ "Грааль" виграв інвестконкурс по реалізації проекту реконструкції Європейської площі, і будівництва готельно-офісного комплексу. Ця ділянка (Грушевського, 4б. – Авт.) потрапляє під забудову, всі документи у нас є. Будинок знятий з реєстрації в БТІ і переданий рішенням Київради під знесення. Будівля в аварійному стані, і зараз ми в ній прибираємо аварійні ділянки, - розповідав заступник директора ТОВ "Грааль" Олег Мазуренко.

"Що буде на це місці? Розробляється концепція, яка буде винесена на громадське обговорення. Про висотку не йдеться, будівля буде не вище трьох поверхів", – запевняв Мазуренко.

Активісти ж, які влаштували скандал і захищали будинок, хотіли його зберегти. "Ми хочемо перетворити його в культурний центр, оскільки це історична будівля, побудована в 1883 році", – розповідав Микола Марусик, керівник "мистецької платформи", яка знаходиться в цій будівлі.

Враховуючи те, що в будівлі сьогодні горіла стеля, то навряд чи щось окрім знесення їй світить.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme